Niesamowita historia w Anglii. Klub nie spadł przez... 145 lat! Aż do dziś...

10 miesięcy temu
Niesamowita historia w Anglii. Klub nie spadł przez... 145 lat! Aż do dziś...

Gainsborough Trinity może się pochwalić niesamowitym rekordem.

Drużyna na co dzień występuje w National League North, czyli na szóstym poziomie rozgrywek piłkarskich w Anglii. Klub do tej pory mógł się pochwalić nie lada osiągnięciem. Ekipa z The Northolme została założona w 1873 roku i nigdy nie uświadczyła goryczy spadku. Aż do teraz. Trinity prowadziło z Telford, rywalem w walce o utrzymanie, 2:0, ale w ciągu 15 minut straciło trzy bramki, co zakończyło niesamowitą passę.

W wieloletniej historii klubu, zespół w latach 1896-1912 występował na poziomie profesjonalnym w Football League, ale gdy zajął ostatnie miejsce w Division Two, drużynie nie przyznano ponownie praw do gry na profesjonalnym poziomie. Formalnie nie był to jednak spadek, dlatego też Trinity nadal mogło szczycić się tym, że zmiany lig były zależne od reform w rozgrywkach.

Gainsborough jest jednym z najmniejszych miasteczek, z których drużyna grała na poziomie profesjonalnym. Co jednak ciekawe, oprócz niesamowitego rekordu dotyczącego braku spadku, klub może pochwalić się też nieco mniej zaszczytnym. Okazuje się bowiem, że przez cały czas funkcjonowania zespołu, nigdy nie udało mu się awansować. Trinity już zapowiada, że liczy na jak najszybsze przełamanie również tej passy.

- Nie spadliśmy od 145 lat, ale w tym czasie też nigdy nie awansowaliśmy. Mamy nadzieję, że wrócimy na ten poziom już po przyszłym sezonie, dzięki czemu pobijemy kolejny rekord - stwierdził w rozmowie z „BBC” prezes klubu, Richard Kane. Działacz zapewnia, że historyczny spadek nie podważył pozycji szkoleniowca.

- Trener Lee Sinnott z pewnością jest w naszych planach na przyszłą kampanię. Jest bardzo doświadczony, nie otrzymuje od nas wielkich pieniędzy i zauważamy różnicę odkąd przyszedł. Nie dostaje dużo, a lubi nasz klub.

Kane odpowiada też na pytanie, jak doszło do tego, że Trinity spadło do Northern Premier League.

- Musimy być szczerzy, przez ostatnie dwa-trzy lata pukaliśmy do tych drzwi. Z naszymi środkami nie mogliśmy zrobić nic więcej. Teraz w lidze są znacznie większe pieniądze i trudno nam rywalizować. Jest 10 klubów, które pracują na pełen etat, mają tygodniowe budżety w wysokości 20 tysięcy funtów. Jesteśmy z małego rynku, małego miasteczka, w którym mieszka 20 tysięcy ludzi, a gramy z Yorkiem, zamieszkanym przez 200 tysięcy osób. Żyjemy i umieramy z tym, co mamy. Inne kluby mogą wydawać więcej, niż zarabiają, ale taki jest futbol.

Klub powstał w 1873 roku jako Trinity Recreationists, został założony przez lokalnego wikariusza. W 1896 roku dołączył do profesjonalnej Football League. W 1902 roku zespół zajął ostatnie miejsce w Division Two, ale udało mu się wywalczyć reelekcję i trzy lata później osiągnęli swój najlepszy wynik - szóste miejsce w lidze. W 1912 roku ponownie drużyna zajęła ostatnie miejsce w rozgrywkach, co oznaczało konieczność przejścia na poziom amatorski.

W kolejnych latach ekipa z Gainsborough składała wnioski o ponowne włączenie w struktury Football League, ale bez powodzenia. W 1968 klub był współzałożycielem Northern Premier League, a w latach 70. podjął kolejne dwie próby dołączenia do Football League. W 2004 roku Trinity było współzałożycielem Conference North, a w 2012 roku zagrało w finale play-offów, nie udało się jednak wywalczyć historycznego awansu.ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: Gainsborough Trinity Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.