Sensacyjny transfer Buffona? Oto szczegóły oferty

8 miesięcy temu Sensacyjny transfer Buffona? Oto szczegóły oferty
fot. FotoPyk

Argentyńskie media podają nowe informacje w sprawie zainteresowania Boca Juniors Gianluigim Buffonem.

Pierwsze doniesienia sugerujące, że klub z Buenos Aires poważnie myśli o sprowadzeniu do siebie włoskiego bramkarza pojawiły się kilka dni temu. O ile początkowo mało kto w nie wierzył, to później potwierdził je trener argentyńskiego klubu, Guillermo Barros Schelotto. Jak przyznał szkoleniowiec: - Prezydent Angelici powiedział mi, że zadzwonił do Buffona i zapytał, czy ten byłby zainteresowany przeprowadzką do nas. Porozumieliśmy się, że porozmawiamy o tym po 17 maja.

Jak informuje teraz dziennikarz zajmujący się Boca, Roberto Leto, Argentyńczycy złożyli już Włochowi konkretną propozycję. Latem Buffon miałby podpisać pięciomiesięczny kontrakt z pensją na poziomie 500 tysięcy dolarów miesięcznie. Biorąc pod uwagę podstawowe wynagrodzenie, przez niecałe pół roku bramkarz zainkasowałby więc w sumie 2,5 miliona dolarów.

Przypomnijmy, że kontrakt legendy Juventusu ze „Starą Damą” jest ważny do 30 czerwca tego roku. Na ten moment nie wiadomo, jaką decyzję podejmie 40-latek. Cały czas nie można w stu procentach wykluczyć, że przedłuży on swoją przygodę z turyńską o kolejne 12 miesięcy.

Działacze Boca liczą na to, że tak się nie stanie i Buffon zgodzi się na ich warunki. W Buenos Aires bramkarz miałby powalczyć o triumf w Copa Libertadores.ŹRÓDŁO
Roberto Leto I Infobae.com
TAGI: Włochy Argentyna Boca Juniors Buenos Aires Juventus FC Gianluigi Buffon
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.