OFICJALNIE: Pokaz lojalności w Köln trwa. „Tu jest mój dom”

11 miesięcy temu
OFICJALNIE: Pokaz lojalności w Köln trwa. „Tu jest mój dom”

Timo Horn nie zamierza opuszczać szeregów 1. FC Köln po zakończeniu obecnego sezonu.

Bramkarz popularnych „Kozłów” poinformował za pomocą oficjalnej strony drużyny, że nie skorzysta z klauzuli zapisanej w jego kontrakcie, która umożliwia mu rozstanie z zespołem w przypadku jego spadku z Bundesligi.

- Köln jest moim klubem i tu jest mój dom. Zawsze podkreślałem, że wyobrażam sobie kontynuowanie tutaj swojej kariery, jeżeli ścieżka rozwoju drużyny będzie właściwa. Pomimo trudnego sezonu, władze zespołu stworzyły nam doskonałe warunki na nadchodzące rozgrywki i mają ambitne cele. To było dla mnie bardzo ważne. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby przywrócić klub na drogę sukcesu - powiedział golkiper.

Timo Horn przybył do ekipy z RheinEnergieStadion w wieku dziewięciu lat i przeszedł wszystkie szczeble juniorskie w drużynie. Równolegle występował także w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec i może pochwalić się zdobyciem srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku.

24-letni zawodnik swój pierwszy mecz w barwach 1. FC Köln rozegrał w sezonie 2012/2013. Od tego momentu rozegrał łącznie 202 spotkania dla „Kozłów”, w których 67 razy zachował czyste konto.

Jego dotychczasowy kontrakt z klubem nadal będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku.

Przed Hornem na pozostanie w zespole z RheinEnergieStadion zdecydował się także Jonas Hector, który odrzucił możliwość gry w mocniejszych klubach i podpisał nową umowę z 1. FC Köln.ŹRÓDŁO
1. FC Köln
TAGI: Oficjalnie Timo Horn 1. FC Köln Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.