Możliwa sroga kara dla Diego Simeone

Możliwa sroga kara dla Diego Simeone fot. Transfery.info
Źródło: UEFA

UEFA przyjrzy się zachowaniu szkoleniowca Atlético Madryt, Diego Simeone.

Czwartkowa potyczka półfinałowa Ligi Europy pomiędzy Arsenalem a Atlético Madryt zakończyło się wynikiem 1:1. Drużyna gości przez niemalże całe spotkanie musiała radzić sobie, grając o jednego zawodnika mniej.

Takowy stan rzeczy był następstwem tego, że w 10. minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Šime Vrsaljko. Nie minęło pięć minut, a jego los podzielił Diego Simeone, który w żaden sposób nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra. 47-latek wystosował w stronę sędziego kilka niecenzuralnych słów, za co został odesłany na trybuny.

Zachowanie Argentyńczyka spotkało się z natychmiastową reakcją UEFA. Federacja potwierdziła, że wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Atlético Madryt za rzucanie przez ich kibiców przedmiotów na boisko oraz niewłaściwe zachowanie szkoleniowca hiszpańskiego zespołu. Simeone grozi kara pięciu meczów absencji w ramach rozgrywek europejskich.