Commons o potencjalnym nowym obrońcy United. „On będzie piekielnym graczem”

9 miesięcy temu
Commons o potencjalnym nowym obrońcy United. „On będzie piekielnym graczem”

Kris Commons wypowiedział się w bardzo pochlebnych słowach o swoim były klubowym koledze - Kieranie Tierneyu, który jest łączony z przenosinami do Manchesteru United lub Arsenalu.

Utalentowany szkocki obrońca jest od dłuższego czasu obserwowany przez przedstawicieli „Czerwonych Diabłów” i „Kanonierów”. Coraz więcej na to wskazuje, że oba zespoły stoczą walkę o pozyskanie 20-letniego defensora w trakcie letniego okienka transferowego. Na chwilę obecną większe szanse na pozyskanie młodego zawodnika daje się drużynie z Old Trafford.

Kris Commons dzielił nie tak dawno szatnię z Tierney'em i uważa, że jeżeli piłkarz Celticu po ewentualnej przeprowadzce  do jednego z wyżej wymienionych klubów przeniesie ze sobą także swoją pewność siebie, to na pewno stanie się jednym z najlepszych graczy w Anglii na swojej pozycji i zostanie nowym kapitanem reprezentacji Szkocji.

- Kieran jest już przedstawiany jako nowy lewy obrońca Manchesteru United lub Arsenalu. Zastanawiam się jednak, czy on mógłby zachować swoją pewność siebie, graniczącą z arogancją - to całego jego „jestem panem Celticu” - w szatni z Paulem Pogbą, Romelu Lukaku, Alexisem Sánchezem i Davidem De Geą? Jeżeli tak, to jego postawa rozprzestrzeni się po całym zespole tak, jak to miało miejsce ze Scottem Brownem. Jeśli Kieran może stać się takim gościem jak on, to pokochają go nie tylko fani, ale i on sam stanie się bardzo dobrym graczem - uważa 34-latek.

- Tierney będzie miał wówczas wpływ nie tylko na wydarzenia boiskowe, ale i cały stadion. Jeżeli Kieran byłby w stanie przenieść to wszystko to tak dużego klubu, to będzie nie do powstrzymania. Jako lewy obrońca imponował mi już, gdy był nastolatkiem. Nie możemy też zapominać, że już dwukrotnie złamał nogę, będąc w pierwszej drużynie - kontynuuje Szkot.

- On jest łączony praktycznie ze wszystkimi czołowymi zespołami w Anglii. Uważam, że już dorósł do tego, aby pójść dalej i dorósł do tego, aby być kapitanem reprezentacji Szkocji, mimo że jest wciąż młody. Dla mnie pod względem bycia kapitanem w absolutnym topie znajduje się Scott Brown. On potrafi dominować na boisku i kontrolować tempo gry. Kieran jest jednak mocnym kandydatem do stania się równie wybitnym piłkarzem w tym aspekcie - zakończył Commons.

Najlepszy piłkarz młodego pokolenia w Szkocji rozegrał aż 52 spotkania w trwających rozgrywkach w barwach Celticu i strzelił w nich cztery bramki oraz zanotował jedenaście asyst.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Kieran Tierney Celtic FC Manchester United FC Arsenal FC Kris Commons Szkocja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.