OFICJALNIE: Nemanja Nikolić kończy karierę reprezentacyjną

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Nemanja Nikolić kończy karierę reprezentacyjną
fot. FotoPyk

Były zawodnik Legii Warszawa, Nemanja Nikolić, zakończył karierę reprezentacyjną.

Nikolić był zawodnikiem Legii Warszawa od lata 2015 roku do zimy 2017 roku. Przez półtora sezonu wystąpił w 86 meczach „Wojskowych”, w których strzelił 55 goli i zaliczył 11 asyst. Z Warszawy przeniósł się za trzy miliony euro do Chicago Fire, grającego w amerykańskiej MLS. Odchodził z Legii w niezbyt przyjaznych okolicznościach, jednak bez wątpienia był jednym z najlepszych piłkarzy, jacy kiedykolwiek występowali na polskich boiskach.

Za pośrednictwem swojego konta na Facebooku Nikolić ogłosił w czwartek, że kończy swoją karierę reprezentacyjną. 30-letni napastnik urodził się w Serbii, ale wychował na Węgrzech i wybrał grę dla tego kraju. W narodowych barwach wybiegał na boisko 27-krotnie, jednak w większości z ławki rezerwowych. Dla kadry narodowej strzelił tylko pięć goli.

Można przypuszczać, że wynika to z faktu, że były gracz Legii nigdy w reprezentacji nie dostał poważnej szansy. Choć od 2013 roku sezon po sezonie zdobywał tytuły króla strzelców w każdej kolejnej lidze, w której grał, poczynając od węgierskiej, poprzez polską, na amerykańskiej kończąc, nie mógł nigdy liczyć na pełne zaufanie w zespole narodowym.

W trwającym sezonie MLS (rozpoczął się w marcu) 30-letni Węgier zanotował już pięć trafień w siedmiu ligowych spotkaniach. Łącznie w drużynie Chocago Fire uzbierał już 29 goli w 43 meczach.


ŹRÓDŁO
Nemanja Nikolić
TAGI: Nemanja Nikolić Węgry Stany Zjednoczone Chicago Fire SC Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.