Z Manchesteru City do Bundesligi?! Mają pomóc znajomości

9 miesięcy temu
Z Manchesteru City do Bundesligi?! Mają pomóc znajomości

Jak poinformowano w niemieckich mediach, VfB Stuttgart chce zakontraktować zawodnika Manchesteru City, Pablo Maffeo.

Jeden z największych hiszpańskich talentów piłkarskich przebywa w aktualnym sezonie na wypożyczeniu do Girony. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez „Eurosport”, VfB Stuttgart jest gotowe zapłacić za defensora około 9 milionów euro. 20-letni zawodnik może występować w roli prawego pomocnika lub obrońcy.

Pablo Maffeo dołączył do Manchesteru City w 2013 roku, przenosząc się do akademii angielskiego zespołu z Espanyolu. W styczniu 2016 roku młodzieżowy reprezentant Hiszpanii powrócił do ojczyzny, gdzie związał się na zasadzie wypożyczenia z będącą wówczas na drugim poziomie rozgrywkowym Gironą. 

Po awansie katalońskiej drużyny do LaLiga Maffeo został ponownie wypożyczony do Girony, w której rozegrał w obecnym sezonie 32 oficjalne spotkania i zanotował dwie asysty. 20-latek dojrzał na ojczystych boiskach i jest gotowy na kolejny krok, co zamierza wykorzystać Stuttgart.

Dyrektorem sportowym Stuttgartu jest Michael Reschke, czyli dobry kolega Pere Guardioli. Ten drugi to agent Pablo Maffeo, udziałowiec Girony i brat Pepa Guardioli. Obaj panowie znają się z czasów, gdy szkoleniowiec Manchesteru City pracował w Bayernie Monachium. Wówczas jednym z dyrektorów monachijczyków był Reschke. Podobno ich powiązania mają być kluczowym czynnikiem przy negocjacjach.

Zainteresowanie Maffeo wyraża także Valencia. Obecnie działacze obu klubów interesują się tym, czy Manchester City zgodzi się na sprzedaż Hiszpana, którego umowa wygasa wraz z końcem czerwca 2019 roku.


ŹRÓDŁO
Eurosport
TAGI: Anglia Hiszpania Niemcy VfB Stuttgart Valencia CF Girona FC Manchester City FC Pablo Carmine Maffeo Becerra
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.