MEDIA: Rooney odchodzi z Evertonu!

10 miesięcy temu
MEDIA: Rooney odchodzi z Evertonu!
fot. FotoPyk

Wayne Rooney poinformował władze Evertonu, że planuje odejść do DC United.

Anglik przez wiele lat bronił barw Manchesteru United, ale po tym jak stracił swoją pozycję w pierwszym składzie, zdecydował się na powrót do Evertonu. Tam liczył na regularne występy, ale nie wszystko poszło po jego myśli. Co prawda zawodnik występował w niemal każdym meczu, ale rzadko kiedy spędzał na boisku pełne 90 minut. Wygląda na to, że gracz jest gotowy na podjęcie nowego wyzwania.

W ostatnim czasie głośno zrobiło się na temat potencjalnej przeprowadzki Rooneya do Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie media poinformowały, że zaawansowane rozmowy prowadzi DC United, lecz problemem miały być wymagania finansowe piłkarza. Jednak według najnowszych informacji „Daily Mail”, transfer jest już o krok od finalizacji.

Paul Stretford, agent Rooneya, przebywa w Waszyngtonie z innymi reprezentantami interesów zawodnika i prowadzi zaawansowane rozmowy. Sam napastnik również zdążył poinformować swój klub, że chce odejść i spróbować swoich sił za oceanem. Transakcja ma kosztować Amerykanów 12,5 miliona funtów, a 32-latek ma podpisać umowę, która będzie obowiązywać do końca 2020 roku.

Okno transferowe a Major League Soccer zostało zamknięte 1 maja, dlatego transakcja będzie musiała poczekać na swoją finalizację co najmniej do 10 lipca. Wygląda jednak na to, że nic nie powinno stanąć na drodze operacji. Rooney jest przekonany do przeprowadzki, a obrany kierunek popiera jego rodzina, która planuje przeprowadzić się razem z nim do Waszyngtonu.

Rooney miał również lukratywną ofertę z Chin, ale zdecydował się ją odrzucić, ponieważ ani jemu, ani jego rodzinie, nie podobała się wizja przenosin na Daleki Wschód. Z kolei DC United walczyło o piłkarza już zeszłego lata, lecz wtedy snajper zdecydował się pozostać w Anglii. Klub jednak nie zrezygnował i sześć tygodni temu amerykańscy działacze zgłosili się do agenta Anglika z prośbą o wznowienie rozmów.

Amerykanom bardzo zależało na sprowadzeniu wielkiej gwiazdy, ponieważ na połowę lipca planowane jest otwarcie nowego stadionu, a duży transfer miał uświetnić to wydarzenie. Klub negocjował z takimi zawodnikami jak Robin van Persie, Javier Hernández, Mario Balotelli czy Carlos Tévez, ale ostatecznie wybór padł na Rooneya.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Wayne Mark Rooney DC United Everton FC Anglia USA
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.