Manchester City wyda 60 milionów na nowego napastnika?

9 miesięcy temu
Manchester City wyda 60 milionów na nowego napastnika?

Rodrigo będzie mógł opuścić Valencię, jeżeli zainteresowany jego usługami klub wyłoży na jego sprowadzenie minimum 60 milionów euro - informuje „Marca”.

Środkowy napastnik odgrywa w trwającym sezonie jedną z czołowych ról w drużynie prowadzonej przez Marcelino i przyczynił się do zapewnienia jej awansu do fazy grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Włodarze „Nietoperzy” życzyliby sobie, aby Rodrigo nadal reprezentował ich barwy w przyszłym sezonie, ale jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, że 27-letni zawodnik wzbudza bardzo duże zainteresowanie na rynku transferowym.

Ostatnio w mediach pojawiła się nawet informacja, że nad jego sprowadzeniem zastanawia się Pep Guardiola. Czterokrotny reprezentant Hiszpanii jest obserwowany przez wysłanników Manchesteru City już od dłuższego czasu i był nawet przymierzany do zasilenie szeregów „The Citizens” w zeszłym roku.

Wówczas Valencia miała odrzucić jednak ofertę opiewającą na 37 milionów euro za swojego zawodnika i później przedłużyła z nim kontrakt do końca czerwca 2022 roku, w którym zawarła klauzulę odstępnego opiewająca na 120 milionów euro.

Według informacji przekazanych przez dziennika „Marca”, ekipa z Estadio Mestalla nie zamierza za wszelką cenę zatrzymywać w swoich szeregach Rodrigo i jeżeli ten wyrazi chęć opuszczenia ich zespołu, to oni zgodzą się go sprzedać za minimum połowę kwoty odstępnego zapisanej w umowie.

Środkowy napastnik strzelił dziewiętnaście bramek oraz zanotował siedem asyst w 42 rozegranych meczach dla „Nietoperzy” w trwającym sezonie.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Rodrigo Moreno Machado Valencia CF Manchester City FC Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.