Piątek podąży śladami Kapustki? „Chciałbym to powtórzyć”

8 miesięcy temu Piątek podąży śladami Kapustki? „Chciałbym to powtórzyć”
fot. FotoPyK

Krzysztof Piątek znalazł się w szerokiej kadrze Polski na zgrupowanie poprzedzające udział naszej reprezentacji w Mistrzostwach Świata.

Środkowy napastnik rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach Cracovii i w ostatnich miesiącach był obserwowany przez sztab szkoleniowy drużyny narodowej oraz samego Adama Nawałkę.

Selekcjoner „Biało-Czerwonych” docenił ostatnie postępy wykonane przez 22-letniego zawodnika i postanowił umieścić go na szerokiej liście powołanych piłkarzy na nadchodzący mundial.

Piątek nie ukrywa radości z faktu, że jego dobra postawa na ligowych boiskach została doceniona przez Nawałkę i teraz zamierza podjąć walkę o to, aby znaleźć się w gronie graczy, którzy pojadą do Rosji na zbliżające się Mistrzostwa Świata.

- Jestem zadowolony, że dostałem szansę. Ciężko na to pracowałem. Klub i drużyna mi pomagali. Podchodzę jednak do tego spokojnie. To dopiero pierwszy krok. Będę robił, co w mojej mocy, by znaleźć się na zgrupowaniach przed turniejem. Wiem na co mnie stać, ale muszę się pokazać trenerowi - powiedział napastnik „Pasów”.

Przed Euro 2016 dość niespodziewanie w 23-osobowej kadrze reprezentacji Polski znalazł się Bartosz Kapustka. Występujący wówczas w zespole Cracovii zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony na francuskim turnieju i teraz kolejny gracz krakowskiego zespołu ma nadzieję, że uda mu się powtórzyć wyczyn młodszego kolegi.

- Chciałbym to powtórzyć. Bartek fajnie się wypromował tymi występami, ale podchodzę do tego spokojnie. Nie analizuję, z kim rywalizuję. Jestem sobą, nie patrzę na innych. Wiem tylko, że do Roberta Lewandowskiego dużo mi brakuje i mogę się od niego wiele nauczyć, jeśli będę miał okazję pojechać na zgrupowanie - dodał 22-latek.

Trener Michał Probierz uważa, że jego podopieczny idealnie sprawdziłby się w roli zmiennika na nadchodzącej imprezie.

- To dla niego duże wyróżnienie. Wierzę, że gdy selekcjoner zobaczy go w treningu, to jeszcze bardziej się do niego przekona. Może być zmiennikiem dla Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Spośród wszystkich napastników, najbardziej pasuje parametrami. Może służyć polskiej piłce na lata - stwierdził szkoleniowiec „Pasów”.

Piątek strzelił dwadzieścia goli oraz zanotował cztery asysty w 36 rozegranych spotkaniach dla Cracovii w trwającym sezonie.

Szeroka kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Rosji - TUTAJ.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Krzysztof Piątek Cracovia Polska MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.