Wyjątkowa akcja Śląska. Pobito rekord świata

9 miesięcy temu
Wyjątkowa akcja Śląska. Pobito rekord świata

Śląskowi Wrocław i jego sympatykom udało się pobić rekord świata dotyczący liczby niepełnosprawnych kibiców oglądających z trybun spotkanie piłki nożnej.

Sobotni mecz Śląska z Piastem Gliwice oglądało z trybun ponad 8,5 tysiąca fanów. Jak poinformował wrocławski klub, 1074 z nich byli to kibice z niepełnosprawnościami, którzy śledzili spotkanie razem ze swoimi opiekunami. Klubowi z województwa dolnośląskiego udało się tym samym pobić nieoficjalny rekord świata.

Cała akcja była oczywiście planowana wcześniej. Śląsk zorganizował ją wspólnie m.in. ze Stowarzyszeniem Klub Kibiców Niepełnosprawnych i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

- Jest nam niezmiernie miło, że jako Śląsk Wrocław możemy przyłączyć się do akcji „Tydzień bez barier”. Jesteśmy dumni z współpracy z KKN-em. Chciałbym też przypomnieć, że nasz wrocławski stadion jest bardzo dobrze przystosowany dla osób z wszelkimi niepełnosprawnościami - mówił jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sobotniego spotkania wiceprezes Śląska, Wojciech Nowak.

- Zależy nam, aby zgromadzić jak największą liczbę osób z niepełnosprawnościami na meczu z Piastem. Liczymy, że pobijemy rekord i na trybunach Stadionu Wrocław znów pojawi się ponad tysiąc kibiców niepełnosprawnych - przyznał z kolei Michał Fitas, prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Jak widać cel udało się zrealizować.

Dodajmy, że Śląsk wygrał z Piastem 3:1 po dwóch trafieniach Róberta Picha oraz jednym Marcina Robaka.ŹRÓDŁO
Śląsk Wrocław
TAGI: Polska Śląsk Wrocław Piast Gliwice Kibice
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.