Sensacyjna konkurencja dla Realu w sprawie Neymara. Gigant wkracza do gry!

8 miesięcy temu Sensacyjna konkurencja dla Realu w sprawie Neymara. Gigant wkracza do gry!

Manchester United również planuje spróbować swoich sił w walce o Neymara.

Przyszłość Neymara wciąż wzbudza wiele spekulacji. Zawodnik zaledwie zeszłego lata stał się najdroższym piłkarzem w historii, przechodząc do Paris Saint-Germain, ale pobyt w Paryżu niezbyt mu się podoba i coraz częściej rozważa on odejście. Na ten moment zdecydowanym faworytem do ewentualnego sprowadzenia gwiazdy jest Real Madryt, ale okazuje się, że „Królewscy” nie są sami na polu bitwy.

Sprowadzeniem Brazylijczyka zainteresował się również Manchester United. „Daily Mirror” przekonuje, że działacze z Old Trafford widzą szanse na zakupienie gracza i wierzą, że dzięki niemu klub mógłby na dobre wrócić do dawnej świetności. Walka nie będzie z pewnością łatwa, biorąc pod uwagę to, iż paryżanom niezbyt uśmiecha się oddawać 26-latka zaledwie po roku gry.

„Czerwone Diabły” wierzą jednak, że kluczowe w całej sprawie będą relacje z ojcem zawodnika. Neymar Senior nie miałby nic przeciwko grze swojego syna w Anglii, a United miało już zapewnić otoczenie piłkarza, że jeśli jego transfer będzie możliwy już tego lata, działacze z Manchesteru z pewnością podejmą wyzwanie.

Ekipa z Old Trafford musi się spieszyć, ponieważ „Los Blancos” już od dłuższego czasu tworzyli grunt pod potencjalny transfer, czy to w tym roku, czy w następnym. United również jest jednak gotowe wyłożyć na tę operację ponad 200 milionów funtów, a także pokryć wielkie zarobki piłkarza.

Neymar zaliczył udany debiutancki sezon we Francji. Ze sportowego punktu widzenia od razu zaczął spłacać się paryżanom zdobywając ważne gole. W 30 rozegranych meczach zdobył 28 bramek, do których dołożył 19 asyst. W międzyczasie wokół niego powstawało jednak wiele kontrowersji. W szatni PSG miało dochodzić do konfliktów, a Neymar często był stawiany w ich centrum. Do tego piłkarz nie potrafił porozumieć się z trenerem Unaiem Emery'm i, mimo iż ten odchodzi po sezonie, gracz wciąż uważa, że najlepsze dla niego będzie odejście.

Dużo bardziej prawdopodobny jest jednak transfer latem 2019 roku.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Neymar Manchester United FC Paris Saint-Germain FC Real Madryt CF Brazylia Hiszpania Francja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.