OFICJALNIE: Porozumienie Joachima Löwa

8 miesięcy temu OFICJALNIE: Porozumienie Joachima Löwa
fot. FotoPyk

Joachim Löw podpisał nową umowę z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej (DFB).

58-letni szkoleniowiec porozumiał się z włodarzami niemieckiego futbolu i przedłużył swój kontrakt z krajowym związkiem do zakończenia Mistrzostw Świata w 2022 roku, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w Katarze. Poprzednia umowa popularnego „Jogiego” w roli selekcjonera kadry narodowej obowiązywała do zakończenia Euro 2020.

- To jest oznaka naszego wielkiego i wzajemnego zaufania oraz szacunku. Będziemy kontynuować naszą współpracę ze wszystkimi głównymi decydentami. Zawsze mówiłem, że Joachim jest dla mnie najlepszym trenerem reprezentacji. Czuję w nim nieprzerwaną wolę pozostania w drużynie na lata i utrzymania jej w światowej czołówce oraz wygrywania z nią jak największej liczby trofeów. Nawet poza kadrą prezentuje takie wartości jak fair play i tolerancja, co pozwala mu być znakomitym przedstawicielem reprezentacji oraz całego związku - powiedział Reinhard Grindel, prezydent DFB.

- Wraz z Andym Köpke, Thomasem Schneiderem, Marcusem Sorgiem, Oliverem Bierhoffem i całym naszym zespołem zamierzamy dalej pracować z najlepszymi zawodnikami w Niemczech, aby rozwijać, ulepszać oraz kształtować drużynę narodową do osiągania najważniejszych celów. To mnie napędza i sprawia mi ogromną przyjemność. Szczególnie w nadchodzących dniach będę odczuwał wielkie pragnienie związane z Mistrzostwami Świata w Rosji. Czekają nas intensywne tygodnie i na tym turnieju zamierzam się w pełni skoncentrować. Dziękuje prezydentowi, Reinhardowi Grindelowi, sekretarzowi generalnemu, Friedrichowi Curtiusowi i całemu DFB za ich wsparcie oraz zaufanie do nas i wykonywanej przez nas pracy - dodał Joachim Löw.

Były szkoleniowiec Stuttgartu, Fenerbahçe czy Austrii Wiedeń rozpoczął swoją przygodę z niemiecką kadrą w 2004 roku. Początkowo pełnił w niej rolę asystenta Jürgena Klinsmanna, aby następnie po zakończeniu Mistrzostw Świata w 2006 roku przejąć drużynę narodową. Od tego momentu doprowadził „Die Mannschaft” do zdobycia tytuł wicemistrza Europy w 2008 roku, zajęcia trzeciego miejsca na mundialu w 2010 roku oraz sięgnięcia po Mistrzostwo Świata w 2014 roku.TAGI: Oficjalnie Joachim Löw Niemcy Trenerzy Mistrzostwa Świata MŚ 2018 MŚ 2022 Mistrzostwa Europy Euro 2020
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.