ESPN: Polska może zostać czarnym koniem mundialu

9 miesięcy temu
ESPN: Polska może zostać czarnym koniem mundialu
fot. FotoPyk

Dziennikarze „ESPN” pokusili się o ocenę każdego finalisty nadchodzących Mistrzostwa Świata i uważają, że nasza reprezentacja może zajść bardzo daleko na rosyjskim turnieju.

Według ekspertów amerykańskiej telewizji największą gwiazdą „Biało-Czerwonych” jest naturalnie Robert Lewandowski. W ich opinii snajper „Bawarczyków” będzie kluczowym zawodnikiem w układance Adama Nawałki i będzie od niego bardzo dużo zależało.

- Lewandowski zakończył eliminacje jako najlepszy strzelec w Europie. Jest też super gwiazdą Bayernu Monachium i na pewno będzie najmocniejszym punktem swojej drużyny. Polacy są jednak czymś więcej niż tylko jednym napastnikiem. Adam Nawałka jest cenionym i popularnym specjalistą w swoim fachu oraz odniósł duży sukces na Euro 2016. Dotarł z zespołem do ćwierćfinału i odpadł z turnieju po rzutach karnych - czytamy w artykule.

- Reprezentacja Polski jest zbudowana wokół doświadczonych liderów takich jak Kamil Glik, Łukasz Piszczek czy Grzegorz Krychowiak, którzy są wspomagani przez wchodzące młode gwiazdy, jakimi są Piotr Zieliński i Karol Linetty. Jest to obiecująca mieszanka, która może stać się godnym następcą majestatycznych polskich zespołów z lat 70-tych i 80-tych - kontynuują dziennikarze „ESPN”.

Eksperci pokusili się także o wskazanie słabych stron naszej kadry, które w dużej mierze opierają się na małej liczbie rozegranych minut przez poszczególnych piłkarzy w kończących się już rozgrywkach.

- Kilku ważnych zawodników nie ma dobrego sezonu za sobą. W szczególności dotyczy to Krychowiaka, który nie grał regularnie w West Bromwich Albion. Milik wraca po kontuzji, podobnie Błaszczykowski, Grosicki stracił rytm w Hull, zaś Szczęsny był tylko zmiennikiem Buffona. Nawet sam Lewandowski musiał zmagać się z olbrzymią presją w Bayernie Monachium po nieudanych występach w Lidze Mistrzów. Nawałka potrzebuje wszystkich swoich gwiazd w najwyższej formie do rywalizacji w trudnej grupie. Ponadto sam selekcjoner musi znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy Krychowiakiem a Zielińskim - zaznaczają dziennikarze.

Mimo wszystko prognoza wyniku, który mogą osiągnąć „Biało-Czerwoni” na nadchodzącym mundialu jest dla nas dość optymistyczna.

- Jeśli wszystko się uda, to Polska może zostać czarnym koniem i zajść bardzo daleko. Z drugiej strony grupowi rywale - zwłaszcza Senegal i Kolumbia - to niezwykle niebezpieczne drużyny, przez co ich przygoda na mundialu może się zakończyć już po trzech meczach. Obie opcje są równie możliwe. Jeśli jednak musimy coś przewidywać, to stawiamy na ćwierćfinał - ocenili eksperci.

Przewidywana wyjściowa jedenastka reprezentacji Polski na mecz otwierający nasz udział w Mistrzostwach Świata przeciwko Senegalowi wg „ESPN”: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Kamil Glik, Maciej Rybus - Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty - Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Polska MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Robert Lewandowski Arkadiusz Milik Jakub Błaszczykowski Kamil Grosicki Piotr Zieliński Wojciech Szczęsny Grzegorz Krychowiak
Zobacz również
OFICJALNIE: Machaj w Chrobrym
4 godziny temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.