Nowa posada Pirlo? Wielki powrót!

9 miesięcy temu
Nowa posada Pirlo? Wielki powrót!

Andrea Pirlo może wejść w skład sztabu szkoleniowego reprezentacji Włoch.

Po wielu miesiącach oczekiwania komisja zarządzająca sprawami FIGC pod nieobecność nowego prezydenta, który jeszcze nie został wybrany, wybrała na nowego selekcjonera Roberto Manciniego. Włoch rozstał się z Zenitem po zaledwie jednym, niezbyt udanym, sezonie i już przygotowuje się do nowego wyzwania. Jego zadaniem będzie przywrócenie „Squadra Azzurra” do dawnej świetności, a aktualnie trwają poszukiwania osób, które mu w tym pomogą.

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że „Mancio” weźmie ze sobą kilku trenerów, którzy współpracowali z nim już wcześniej. Będą to między innymi Angelo Gregucci, Fausto Salsano czy Massimo Battara. Już teraz jednak wiadomo, że niektórzy członkowie jego sztabu pozostają jednak w Rosji, a to zmusza szkoleniowca do poszukiwania dla nich „zmienników”.

Wspomniany dziennik twierdzi, że jedną z postaci, która wspomoże reprezentację w staraniach o powrót na duży turniej, może być Andrea Pirlo. Były rozgrywający zawiesił buty na kołku wraz z końcem sezonu 2017 w Major League Soccer i teraz przygotowuje się do uroczystego pożegnania w specjalnym meczu towarzyskim. Nie wyklucza jednak rozpoczęcia współpracy z federacją.

Na razie nie wiadomo, jaką rolę Pirlo mógłby pełnić w reprezentacji. Mancini najprawdopodobniej uczyni go jednym ze swoich asystentów, a 38-latek będzie dzielił się z młodszymi zawodnikami swoim bogatym doświadczeniem. Może to być dla niego początek przygody z trenowaniem.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Andrea Pirlo Roberto Mancini Trenerzy Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.