OFICJALNIE: Oświadczenie PZPN. „To brak szacunku dla wysiłku piłkarzy”

8 miesięcy temu OFICJALNIE: Oświadczenie PZPN. „To brak szacunku dla wysiłku piłkarzy”
fot. FotoPyk

Polski Związek Piłki Nożnej ustosunkował się do decyzji Ekstraklasy SA odnośnie ceremonii wręczenia pucharu i złotych medali dla nowych mistrzów Polski.

Najbliżej sięgnięcia po tytuł jest Legia Warszawa, która na kolejkę przed końcem rozgrywek ma trzy punkty przewagi nad Jagiellonią Białystok. W ostatnim meczu sezonu zespół ze stolicy naszego kraju zmierzy się w Poznaniu z Lechem (początek w niedzielę o 18:00).

Decyzją Ekstraklasy SA sprzed kilkudziesięciu minut piłkarze Legii w przypadku zdobycia mistrzostwa nie otrzymają pucharu oraz medali na stadionie w Poznaniu. Liczne doniesienia medialne sugerowały podobny scenariusz już od pewnego czasu. Wszystko z powodu obaw o bezpieczeństwo.

Oto, jak zareagował na postanowienie Ekstraklasy PZPN:

„Polski Związek Piłki Nożnej z wielkim zdziwieniem przyjął decyzję Ekstraklasy S.A. i czołowych klubów dotyczących wręczenia najważniejszych nagród na zakończenie sezonu 2017/2018. Przenoszenie tej ceremonii z miejsca, gdzie najprawdopodobniej może nastąpić najważniejsze rozstrzygnięcie ligowego sezonu, pokazuje brak szacunku dla wysiłku piłkarzy oraz koniunkturalizm władz ligowej spółki.

Nie ma to nic wspólnego z duchem sportowej walki i spontanicznym uczczeniem wysiłku zawodników po najważniejszym meczu sezonu. W informacji władz Ekstraklasy S.A. podanej do publicznej wiadomości nie przedstawiono żadnych merytorycznych argumentów tak dziwnej decyzji. PZPN, jako udziałowiec spółki Ekstraklasa S.A. nie może godzić się na podobne praktyki ligowej spółki” - czytamy w komunikacie.ŹRÓDŁO
Łączy Nas Piłka
TAGI: Oficjalnie Polska Lech Poznań Legia Warszawa PZPN
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.