FC Barcelona rozpoczyna lato 2018. Pierwszy transfer zaklepany!

10 miesięcy temu
FC Barcelona rozpoczyna lato 2018. Pierwszy transfer zaklepany!
fot. Paweł Machitko

Jak informuje „Mundo Deportivo”, FC Barcelona otwiera letnie okno. Bohaterem pierwszego transferu katalońskiego klubu będzie Clément Lenglet z Sevilli.

Francuski środkowy obrońca wyraził już chęć przeprowadzki i porozumiał się co do warunków umowy do 30 czerwca 2023 roku. Dodatkowe negocjacje nie są konieczne, gdyż w kontrakcie Lengleta znajduje się klauzula wykupu w wysokości 35 milionów euro.

Początkowo sam zawodnik miał wątpliwości co do przeprowadzki do stolicy Katalonii - zależałaby ona od odejścia Samuela Umtitiego, dostępnego obecnie za kontraktowe 60 milionów euro. Ostatecznie jednak niezależnie od sytuacji rodaka Lenglet postanowił skorzystać z okazji. Szczególnie że 33-letni Thomas Vermaelen już nie będzie młodszy, a wielu innych opcji w środku defensywy Barcelonie nie posiada, bo Yerry Mina zawiódł w debiutanckim sezonie. Pewniakiem, obok Umtitiego, pozostaje oczywiście doświadczony reprezentant Hiszpanii, Gerard Piqué.

22-letni Lenglet pozytywnie zapatruje się na rywalizację i liczy, że prędzej czy później, wywalczy sobie pierwszy skład. Przy okazji na pewno liczy, że duży transfer umożliwi mu realną walkę o skład reprezentacji Francji, na razie grał tylko w młodzieżówce.

Do transakcji dochodzi zaledwie półtora roku po jego przeprowadzce do LaLiga. Nancy za jego transfer otrzymało od Sevilli zaledwie nieco ponad pięć milionów euro.

W kończącym się sezonie Lenglet wystąpił w 53 meczach we wszystkich rozgrywkach, do dobrej formy w defensywie dorzucając cztery bramki i asystę.

Przypomnijmy, że niebawem Barcelona może potwierdzić też transfer Arthura. Na razie klub LaLiga posiada opcję na przeprowadzenie transakcji.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Clément Lenglet Sevilla FC FC Barcelona Hiszpania Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.