Hit transferowy Bonucciego? Chce go gigant!

10 miesięcy temu
Hit transferowy Bonucciego? Chce go gigant!
fot. FotoPyk

José Mourinho chce sprowadzić Leonardo Bonucciego do Manchesteru United.

Defensor po kilku obfitych w sukcesy sezonach spędzonych w Juventusie postanowił poszukać nowego wyzwania i zeszłego lata niespodziewanie przeniósł się do Milanu. Tam z miejsca został mianowany kapitanem zespołu, ale pierwsza kampania na San Siro nie była w pełni udana zarówno dla niego, jak i dla przebudowywanego zespołu. Choć Włoch wielokrotnie podkreślał swoją wiarę w długoterminowy projekt, już tego lata może zmienić otoczenie.

W swoich szeregach widzi go bowiem Manchester United. Menedżer Mourinho chce wzmocnić drużynę przed kolejną kampanią, w której chce realnie włączyć się do walki o mistrzostwo Anglii. Portugalczyk uznał, że w tym celu konieczne będzie sprowadzenie obrońcy z najwyższej półki i na jego celowniku znalazł się właśnie Bonucci. Na Old Trafford panuje wiara, iż to właśnie stoper „Rossonerich” może pomóc w rozwiązaniu problemów w defensywie.

„Tuttosport” informuje, że jeśli Bonucci miałby faktycznie opuścić San Siro po zaledwie roku, Milan chciałby na nim zarobić lub przynajmniej odzyskać zainwestowane pieniądze. Zeszłego lata wydano na niego 42 miliony euro, pojawia się jednak pytanie, czy United będzie skłonne wydać takie pieniądze na 31-latka.

Mourinho może być skłonny do większego wydatku. Mimo iż obrońca ma już swoje lata, może wnieść do zespołu sporo doświadczenia, które może przydać się w walce o najwyższe cele. Sam piłkarz również mógłby być bardziej skłonny do przenosin na Wyspy niż w zeszłym roku.

Kiedy Bonucci chciał opuścić Juventus, prawdopodobnie przez spór z trenerem Allegrim, kategorycznie wykluczał możliwość przeprowadzki za granicę. Jego usługami był zainteresowany między innymi Antonio Conte, który chciał go w swojej Chelsea, ale nawet to nie przekonało defensora. Syn 31-latka zmagał się wtedy z problemami zdrowotnymi, które skłoniły Włocha do pozostania w ojczyźnie. Teraz chłopiec jest już jednak zdrowy, zatem Bonucci mógłby skusić się na nowe wyzwanie.ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Leonardo Bonucci Manchester United FC AC Milan Włochy Anglia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0195 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.