OFICJALNIE: Dożywotnia dyskwalifikacja mundialowego sędziego. Chciał ustawić wynik meczu!

10 miesięcy temu
OFICJALNIE: Dożywotnia dyskwalifikacja mundialowego sędziego. Chciał ustawić wynik meczu!
fot. FotoPyk

Fahad Al-Mirdasi został dożywotnio zawieszony przez krajowy związek piłkarski za próbę ustawienia wyniku meczu Pucharu Króla w Arabii Saudyjskiej.

32-latek uchodził do niedawna za jednego z najlepszych arbitrów na kontynencie azjatyckim. W swojej dotychczasowej karierze sędziowskiej prowadził już nawet spotkaniach na Igrzyskach Olimpijskich w Rio oraz Pucharze Konfederacji w Rosji.

Al-Mirdasi prezentował w ostatnim czasie dobrą formę i cieszył się nienaganną opinią, dlatego też został umieszczony przez Komitet Sędziowski FIFA na liście 36 arbitrów wyznaczonych do poprowadzenia meczów w ramach Mistrzostw Świata.

Teraz wiele na to wskazuje, że Saudyjczyk nie weźmie udział w mundialu ze względu na olbrzymi skandal, jaki wybuchł w jego kraju.

32-latek miał być głównym rozjemcą finału Pucharu Króla pomiędzy Al-Faisaly i Al-Ittihad. Dość niespodziewane tuż przed rozpoczęciem spotkania został on jednak zastąpiony przez obecnego szefa sędziów w Arabii Saudyjskiej - Marka Clattenburga.

Jak się później okazało, Al-Mirdasi złożył włodarzom drugiego z wymienionych wyżej zespołów propozycję ustawienia wyniku meczu na ich korzyść. Przedstawiciele klubu od razu zaalarmowali o tym fakcie oficjeli saudyjskiej piłki, którzy przekazali arbitra w ręce policji.

Sędzia w trakcie przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów i został w trybie natychmiastowym dożywotnio zdyskwalifikowany przez krajowy związek, który teraz domaga się do FIFA usunięcia go z listy arbitrów wyznaczonych do poprowadzenia meczów w ramach Mistrzostw Świata.

Pojedynek obu drużyn o Puchar Króla zakończył się ostatecznie zwycięstwem Al-Ittihad (3:1 po dogrywce).ŹRÓDŁO
SAFF | Arab News
TAGI: Oficjalnie Fahad Al Mirdasi Arabia Saudyjska MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Sędziowie
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0199 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.