OFICJALNIE: Legia KONKRETNIE odpowiada na decyzję o ewentualnym wręczeniu mistrzowskiego trofeum w Warszawie

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Legia KONKRETNIE odpowiada na decyzję o ewentualnym wręczeniu mistrzowskiego trofeum w Warszawie

Legia Warszawa wystosowała oficjalne oświadczenie po ogłoszeniu decyzji władz Ekstraklasy o niewręczaniu medali za zdobycie mistrzostwa Polski na stadionie w Poznaniu po jego ewentualnym wywalczeniu przez „Wojskowych”.

Przedstawiciele Ekstraklasy S.A. z powodu obawy o bezpieczeństwo kibiców oraz piłkarzy Legii oraz Lecha zdecydowali się odwołać ewentualną ceremonię wręczenia mistrzowskiego tytułu z udziałem „Wojskowych” na stadionie w Poznaniu i postanowili przenieść ją do Warszawy.

Przedstawiciele stołecznego klubu do tej pory nie zabierali głosu w tej sprawie. Ostatecznie przedstawili jednak oficjalne oświadczenie, w którym można przeczytać, że nie pozwolą sobie przypisać odpowiedzialności za podjętą decyzję i uważają ją za szkodliwą dla całej rodzimej piłki.

Oto pełna treść komunikatu władz Legii Warszawa

”W związku z podjętą przez spółkę Ekstraklasa decyzją o nieorganizowaniu ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali w Poznaniu informujemy, że w przypadku zdobycia przez Legię Warszawa tytułu Mistrza Polski, uroczystość odbędzie się w Warszawie, w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Ze względu na konieczność zdobycia niezbędnych pozwoleń o szczegółach poinformujemy wkrótce.

Jednocześnie informujemy, że jako Legia nie zabieraliśmy dotąd publicznie głosu w sprawie przeniesienia ceremonii, ponieważ chcielibyśmy skupić się na przygotowaniach sportowych do ważnego meczu. Niestety obserwujemy medialne próby przerzucenia na nas odpowiedzialności za decyzję, którą uważamy za złą i szkodliwą dla polskiej piłki. Stanowczo podkreślamy, że przeniesienie do Warszawy ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i medali to skutek inicjatywy Lecha Poznań, popartej przez zarząd Ekstraklasy. Przedstawiciele Legii, podczas wspólnej rozmowy, wyrazili jednoznaczne negatywne stanowisko Klubu w tej sprawie. Wydany komunikat Ekstraklasy potwierdza jedynie fakt, że przyjęliśmy podjętą decyzję do wiadomości, a nasze argumenty i propozycje nie spotkały się z akceptacją rozmówców.

Dziś skupiamy się przede wszystkim na tym, aby w niedzielę na boisku wywalczyć tytuł Mistrza Polski. Podejmujemy też duży trud organizacyjny, aby w przypadku pozytywnego scenariusza umożliwić naszym kibicom wspólne celebrowanie zdobycia trofeum.”ŹRÓDŁO
Legia Warszawa
TAGI: Oficjalnie Legia Warszawa Lech Poznań Jagiellonia Białystok Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.