Benítez opuści Newcastle? Klub z Premier League jest gotowy go wykupić!

9 miesięcy temu
Benítez opuści Newcastle? Klub z Premier League jest gotowy go wykupić!
fot. Newcastle

Rafa Benítez znalazł się w kręgu zainteresowań przedstawicieli West Hamu United - informuje „Sky Sports”.

Według informacji przekazanych przez wyżej wymienione źródło, włodarze londyńskiego klubu poważnie rozważają możliwość zatrudnienia hiszpańskiego menedżera w miejsce Davida Moyesa.

Szkot był gotowy kontynuować swoją pracę w szeregach „Młotów”. Przedstawiciele klubu nie byli jednak do końca zadowoleni ze stylu prezentowanego przez drużynę i zamierzają do następnego sezonu przystąpić z nowym szkoleniowcem.

Brytyjskie media sugerowały ostatnio, że kandydatem numer jeden do objęcia stanowiska menedżera West Hamu jest Unai Emery. Hiszpan nie narzeka jednak na brak ofert i może wybrać inny kierunek kontynuowania swojej trenerskiej kariery. Z tego też powodu włodarze londyńskiego zespołu sondują możliwość zatrudnienia Rafy Beníteza.

58-latek przed objęciem sterów Realu Madryt znajdował się już w kręgu zainteresowań Davida Sullivana i utrzymuje bardzo dobre stosunki z współwłaścicielem angielskiej drużyny.

Według nieoficjalnych informacji, przedstawiciele Hiszpana odbyli pierwsze rozmowy z włodarzami West Hamu. Były menadżer Liverpoolu miał wyrazić chęć dołączenia do londyńskiego klubu w przypadku fiaska rozmów dotyczących przedłużenia jego kontraktu z Newcastle United (obecny wygasa w czerwcu 2019 roku - przyp. red.) oraz zapewnieniu mu odpowiedniej kwoty, którą mógłby wykorzystać na zakup nowych piłkarzy w trakcie letniego okienka transferowego.

Wymagania Beníteza nie byłyby oczywiście jedyną przeszkodą dla „Młotów”. Kolejną jest klauzula odstępnego, która ma być zawarta w umowie 58-latka ze „Srokami” i opiewać na sumę sześciu milionów funtów.

West Ham poza wyżej wymienioną dwójką menedżerów sonduje również możliwość zakontraktowania Manuela Pellegriniego (obecnie Hebei China Fortune) oraz Paulo Fonseki (obecnie Szachtar Donieck).ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: West Ham United FC Newcastle United Rafa Benítez Anglia Hiszpania Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.