OFICJALNIE: Kurzawa odchodzi z Górnika. Nie zostanie w Polsce!

7 miesięcy temu OFICJALNIE: Kurzawa odchodzi z Górnika. Nie zostanie w Polsce!
fot. FotoPyk

Rafał Kurzawa i Erik Grendel rozstaną się z Górnikiem Zabrze po zakończeniu obecnego sezonu.

Włodarze klubu poinformowali na konferencji prasowej poprzedzającej mecz z Wisłą Kraków, że obaj piłkarze nie przedłużą wygasających wraz z końcem czerwca umów z drużyną z województwa śląskiego.

Przedstawiciele Górnika bardzo długo zabiegali o podpisanie nowego kontraktu z Rafałem Kurzawą. Jeden z czołowych zawodników zabrzańskiego zespołu nie zdecydował się jednak na dalsze kontynuowanie kariery w „Trójkolorowych” i postanowił spróbować swoich sił w jednym z zagranicznych klubów. W ostatnim czasie najwięcej mówiło się o ewentualnych przenosinach pomocnika do Serie A.

- Osiem lat w Górniku było dla mnie szczególnym czasem. Chciałbym podziękować, że mogłem być częścią tak wielkiego klubu. Gra w Zabrzu to był dla mnie zaszczyt. Przyszedł jednak czas na nowe wyzwania. Chcę spróbować swoich sił za granicą. Czy mam nowy klub? Skupiam się na najbliższej przyszłości, czekam z niecierpliwością na piątkową informację dotyczą kadry. Bardzo chciałbym polecieć do Rosji - powiedział 25-letni zawodnik.

Kurzawa był związany z Górnikiem niemal przez całą swoją seniorską karierę. W sumie w barwach zabrzan rozegrał 117 spotkań, w których strzelił dziesięć bramek oraz zanotował 36 asyst z czego aż 21 w tym sezonie.

Razem z reprezentantem Polski definitywnie z ekipą z województwa śląskiego żegna się także Erik Grendel. Słowak nie otrzymał propozycji przedłużenia kontraktu ze strony klubu i w trwających rozgrywkach nie odgrywał w nim znaczącej roli, rozgrywając dla niego zaledwie dziewięć meczów.ŹRÓDŁO
Górnik Zabrze | Leszek Błażyński
TAGI: Oficjalnie Rafał Kurzawa Erik Grendel Górnik Zabrze Polska Słowacja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.