Oferta PSG za obrońcę. 40 milionów

9 miesięcy temu
Oferta PSG za obrońcę. 40 milionów

Paris Saint-Germain złożyło ofertę za Mattię Caldarę.

Obrońca został wykupiony przez Juventus zimą zeszłego roku, ale dla turyńczyków jeszcze nie zagrał, ponieważ natychmiast został wypożyczony z powrotem do Atalanty. Plan zakładał, by 24-latek dalej rozwijał się spokojnie w Bergamo, a następnie wrócił do stolicy Piemontu. Powrót planowany jest na to lato, ale „Calcio Mercato” twierdzi, że uniemożliwić to próbuje PSG.

Paryżanie szykują się do przyszłej kampanii, w której chcą utrzymać dominację we Francji i zaliczyć progres w europejskich pucharach. Dyrektorzy rozglądają się za potencjalnymi wzmocnieniami i jednym z celów ma być sprowadzenie solidnego obrońcy. W oko mistrzom Ligue 1 wpadł utalentowany Włoch, który zbiera coraz lepsze opinie w swojej ojczyźnie.

Złożona została oferta, która miała przetestować „Bianconerich” w kontekście dalszych planów wobec zawodnika. PSG zaproponowało turyńczykom 40 milionów euro, ale zainteresowanie zostało z góry odrzucone. Mistrzowie Włoch ani myślą oddać swojego defensora i przyszłe oferty również mają spotkać się z podobną reakcją.

Juventus chce w ten sposób dać wyraźny znak, że wiąże z zawodnikiem konkretne plany na przyszłość. Caldara ma walczyć o miejsce w składzie „Bianconerich” na przyszły sezon, a w przyszłości stać się podstawowym defensorem drużyny Massimiliano Allegriego.

24-latek zaliczył w ostatnich dwóch sezonach znaczny progres. Atalanta odważniej postawiła na młodych, utalentowanych graczy, a stoper doskonale to wykorzystał. W poprzedniej kampanii rozegrał 31 spotkań, w których zdobył siedem goli, a w obecnym sezonie ma na koncie 33 mecze, trzy gole i cztery asysty. Co istotne, Caldara miał też okazję zaprezentować się w Lidze Europy, dzięki czemu zdobył cenne doświadczenie na arenie międzynarodowej.ŹRÓDŁO
Calcio Mercato
TAGI: Mattia Caldara Juventus FC Paris Saint-Germain FC Atalanta Bergamo Włochy Francja
Zobacz również
Rabiot w rezerwach
8 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.