Boenisch wróci do gry po rocznej przerwie? Możliwy transfer do Polski!

10 miesięcy temu
Boenisch wróci do gry po rocznej przerwie? Możliwy transfer do Polski!
fot. FotoPyk

Sebastian Boenisch znalazł się w kręgu zainteresowań Korony Kielce.

Według informacji przekazanych przez „Radio Kielce”, były reprezentant Polski jest przymierzany przez włodarzy klubu do zasilenia szeregów ekipy z województwa świętokrzyskiego przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

Doświadczony obrońca w trakcie swojej dotychczasowej przygody z piłką występował w uznanych niemieckich zespołach takich jak Schalke 04, Werder Brema, Bayer Leverkusen oraz TSV 1860 Monachium. Z ostatnią z wymienionych drużyn rozstał się w czerwcu ubiegłego roku i od tego czasu pozostaje bez pracodawcy.

Boenisch mimo aż tak długiej przerwy nie zamierza jeszcze kończyć kariery i niewykluczone, że będzie ją mógł kontynuować w barwach Korony Kielce. 31-letni zawodnik mógłby docelowo zastąpić Kena Kallaste w szeregach „Żółto-Czerwonych”. Kontrakt reprezentanta Estonii z polskim klubem wygasa wraz z końcem rozgrywek i w chwili obecnej niewiele na to wskazuje, aby miał zostać przedłużony.

„Radio Kielce” informuje także, że ekipa z województwa świętokrzyskiego nie zrezygnowała z pomysłu pozyskania Patryka Lipskiego. Na dzień dzisiejszy trzeba jednak przyznać, że drużyna z Kolporter Areny nie ma żadnych szans na wyciągnięcie pomocnika z Lechii Gdańsk.

Wspomniane źródło dodaje także, że Korona jest zainteresowana wypożyczeniem Bartłomieja Drągowskiego z Fiorentiny oraz sprowadzeniem Davide Adorniego z AS Cittadella. Pierwszy z nich już wielokrotnie wspominał, że chciałby w końcu zacząć regularnie grać, ale do tej pory nie brał pod uwagę powrotu do Polski. Z kolei drugi walczy obecnie z klubem o awans do Serie A i w przypadku osiągnięcia takiego sukcesu z pewnością nie zdecydowałby się na opuszczenie Włoch.

Wcześniej Janekx89, znany z wiarygodnych informacji dotyczących polskiego futbolu, zdradził również, że włodarze kieleckiego zespołu spróbują zakontraktować Aleksandyra Kolewa z Sandecji lub Kacpra Przybyłkę z Kaiserslautern. Jeden z nich docelowo miałby zająć miejsce Niki Kaczarawy, który najprawdopodobniej po zakończeniu sezonu opuści „Żółto-Czerwonych”.

Ewentualny transfer pierwszego z nich wiązałby się z wydatkiem 100 tys. euro, bo taką kwotę odstępnego Bułgar ma zapisaną w kontrakcie z ekipą z Nowego Sącza. Z kolei drugi z nich mógłby trafić na Kolporter Arenę za darmo, ale należy tutaj zauważyć, że 25-letni piłkarz z powodu kontuzji wystąpił w tylko jednym spotkaniu na zapleczu Bundesligi w zakończonych już rozgrywkach.ŹRÓDŁO
Radio Kielce | Janekx89 (Twitter/2x45.info)
TAGI: Sebastian Boenisch Korona Kielce Polska Bartłomiej Drągowski Patryk Lipski Davide Adorni Włochy ACF Fiorentina Lechia Gdańsk AS Cittadella
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.