Wielki talent Barcelony blisko przenosin do giganta z Premier League!

9 miesięcy temu
Wielki talent Barcelony blisko przenosin do giganta z Premier League!
fot. Paweł Machitko

Jak poinformował „Sport”, Tottenham jest bardzo blisko zakontraktowania gwiazdy zespołu młodzieżowego Barcelony (Juvenil A), Riquiego Puiga.

Osiemnastoletni talent w ostatnim sezonie był jednym z najlepszych graczy w całej La Masii, jednak jego umowa obowiązuje jedynie do końca aktualnego sezonu. W związku z tym piłkarz otrzymał wiele propozycji, a jedna z nich pochodzi naturalnie od „Dumy Katalonii”, która na razie gwarantuje mu miejsce w zespole rezerw.

Po dobrym sezonie w Lidze Młodzieżowej, gdzie 18-latek zanotował 3 bramki i 3 asysty w 10 występach i kilku spotkaniach na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii, Puig jest łakomym kąskiem dla Tottenhamu. Mauricio Pochettino miał zakochać się w grze rozgrywającego i polecił działaczom rozpoczęcie rozmów. Kontakty są już bardzo zaawansowane, ale ostatecznej decyzji nie podjęto.

FC Barcelona zdaje sobie sprawę, co dzieje się wokół osiemnastolatka, dlatego zupełnie odsunęła go od gry dla drużyny rezerw. Podobnie postąpiono z innymi piłkarzami, którzy nadal nie mają nowych kontraktów. Barcelona B znajduje się obecnie w strefie spadkowej LaLiga2 i ma już tylko trzy spotkania na wywalczenie utrzymania. Juniorzy prawdopodobnie obawiają się gry na trzecim poziomie rozgrywkowym, dlatego wolą poczekać na rozwój sytuacji.

Puig zaprezentował już wysokie umiejętności, więc wstrzymywanie się z decyzją to coś naturalnego. Alternatywą dla niego jest przecież Premier League.

Próbka umiejętności:ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Hiszpania Anglia Ricard Puig Martí FC Barcelona Tottenham Hotspur FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.