Swansea straci więcej niż 10 zawodników?!

9 miesięcy temu
Swansea straci więcej niż 10 zawodników?!

Według klubowej legendy Swansea City, Alana Curtisa, walijski klub po spadku do Championship może stracić więcej niż 10 piłkarzy.

Na początku lipca na zasadzie wolnego transferu ze Swansea City odejdzie Ki Sung-yong i Angel Rangel. Ten pierwszy nie chce zostać, bowiem interesują się nim lepsze kluby, a z 35-letnim Hiszpanem kontraktu nie przedłużył sam zespół. Na zakończenie kariery zdecydował się natomiast Leon Britton, a z zamiarem odejścia nosi się Łukasz Fabiański. To pierwsze zmiany, jakie zajdą w szatni walijskiej drużyny, ale nie ostatnie,

Legendarny zawodnik Swansea, Alan Curtis, uważa, że przez szatnię klubu może przejść prawdziwy huragan. 64-latek postanowił jednak dodać kibicom otuchy: „Bywaliśmy w gorszej sytuacji, niż dzisiaj. Ludzie zapominają, że niegdyś niemal wypadliśmy z lig zawodowych”.

- Przetrwaliśmy. Nawet, jeśli w ostatnich latach można było dostrzec, że to nadchodzi, to do teraz nasz spadek z ligi jest pewnym zaskoczeniem. Do teraz trochę się chwiejemy ze względu na wywołany w nas szok.

- Wiemy, że w kolejnym sezonie w starej lidze będzie nam trudno – powiedział Curtis.

W mediach z opuszczeniem Swansea łączono wielu innych piłkarzy, jak: Alfie Mawson, Andre Ayew, Wilfried Bony czy Jordan Ayew. Do swoich klubów powinni też wrócić gracze wypożyczeni, między innymi: Renato Sanches, Andy King i Tammy Abraham.


ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: Anglia Walia Polska Swansea City Łukasz Fabiański Alfie Robert John Mawson Ki Sung-Yong André Ayew Renato Júnior Luz Sanches Wilfried Bony
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.