Lacazette: Moje dwie bramki z Niemcami na pewno pomogły

10 miesięcy temu
Lacazette: Moje dwie bramki z Niemcami na pewno pomogły
fot. Arsenal FC

Alexandre Lacazette udzielił wywiadu dla „L’Équipe”, w którym podzielił się swoimi odczuciami na temat (jeszcze wtedy nieujawnionych) powołań na Mistrzostwa Świata do Rosji.

Francuski napastnik liczył na to, że Didier Deschamps umieści go wśród 23 graczy, którzy wyjadą do Rosji. Mimo tego Lacazette znalazł się jedynie na liście rezerwowej i ma szansę na załapanie się do zespołu jedynie w przypadku kłopotów zdrowotnych innych graczy. W takim samym położeniu piłkarz Arsenalu był podczas Mistrzostw Świata w Brazylii i Mistrzostw Europy we Francji.

Zamiast Lacazette’a Deschamps wolał postawić na takich ofensywnych piłkarzy, jak: Olivier Giroud, Nabil Fekir czy Antoine Griezmann. Jeszcze przed ogłoszeniem składu dziennikarze pytali Francuza, jaki status według siebie samego ma wśród snajperów znad Sekwany.

- Często rozmawiam o tym z moimi przyjaciółmi. Oni naturalnie umieszczają mnie w składzie, bo są moimi przyjaciółmi, ale nie chcę, żeby ściągnęli na mnie pecha! Jaki przypisałbym sobie status? Myślę, że mój wyjazd jest bardzo prawdopodobny. Moje dwa gole z Niemcami na pewno pomogły.

- Czy te gole zmieniły postrzeganie mnie? Wierzę w to, bo zdobyłem bramki z wielką reprezentacją. Czułem się częścią tej drużyny, wniosłem wkład, a wcześniej zawsze byłem za to krytykowany.

- Przed meczem z Niemcami Deschamps nałożył na mnie sporą presję. Powiedział mi wprost, że moja przyszłość zależy od tego meczu. Dokładnie: „Masz dzisiaj wiele do udowodnienia. Daję ci szansę na grę od pierwszej minuty w dużym meczu. Wykorzystaj to i pokaż mi” – powiedział Lacazette.

Deschams musiał uznać, że to, co pokazał wówczas zawodnik, to niewystarczający poziom. W ostatnich miesiącach 26-latek miał jednak wiele problemów zdrowotnych i strzeleckich. Na początku roku Francuz nie potrafił pokonać bramkarzy rywali w 10 kolejnych spotkaniach. Później przez cały marzec Lacazette pauzował ze względu na problemy z kolanem.


ŹRÓDŁO
L’Équipe
TAGI: Francja MŚ 2018 Anglia Mistrzostwa Świata Alexandre Lacazette Arsenal FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.