Suso: Chciałbym tam kiedyś zagrać!

9 miesięcy temu
Suso: Chciałbym tam kiedyś zagrać!
fot. UEFA

Zawodnik Milanu, Suso, wyznał, że chciałby jeszcze kiedyś zagrać w Liverpoolu.

24-letni Hiszpan spędził na Anfield pięć lat. „The Reds” pozyskali go do drużyny młodzieżowej, kiedy skrzydłowy miał 16 lat i w międzyczasie raz wypożyczyli na cały sezon 2013/2014 do Almeríi. Hiszpan rozegrał jednak w pierwszym zespole Liverpoolu zaledwie 21 spotkań, strzelając jednego gola i raz asystując. 

Latem 2015 roku Suso pozyskał  Milan za 1,3 miliona euro i po pół roku również wypożyczył. Sezon 2015/2016 Hiszpan dokończył w Genoi, w której prezentował się na tyle dobrze, że w kolejnym sezonie dostał szansę w pierwszym składzie drużyny z San Siro. Jednokrotny reprezentant Hiszpanii ma teraz na koncie 91 występów w pierwszym składzie „Rossonerich”, w których strzelił 15 goli i zaliczył 26 asyst. Suso zapewnia, że gra dla włoskiej ekipy jest dla niego ważna, jednak w wywiadzie dla „The Guardian” stwierdził również, że chciałby wrócić do Liverpoolu.

- Milan był zawsze moim marzeniem. Jako dzieciak oglądałem wielkich piłkarzy, noszących tę koszulkę, dlatego gra tutaj jest wielkim przeżyciem. Jestem dumny, że kiedyś będę mógł powiedzieć mojemu synowi 'twój tata grał w Milanie'.

- Do tej pory jednak pamiętam wszystko, co przeżyłem w Liverpoolu. Nie grałem wiele, ale miałem okazję poznać Stevena Gerrarda i dzielić szatnię z takimi zawodnikami jak Luis Suárez, Philippe Coutinho, czy Jaime Caragher. Nigdy tego nie zapomnę. Brytyjski futbol jest inny. Wyjątkowy. Chciałbym jeszcze kiedyś zagrać w Liverpoolu. Tam się wychowałem i to wielki klub.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Suso AC Milan Włochy Hiszpania Anglia Liverpool FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.