OFICJALNIE: Komunikat Komisji Ligi w sprawie meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Komunikat Komisji Ligi w sprawie meczu Lech Poznań - Legia Warszawa
fot. FotoPyk

Zwołana w trybie pilnym Komisja Ligi zdecydowała o przyznaniu walkoweru na korzyść Legii po jej meczu z Lechem w Poznaniu.

Oznacza to, że mistrzem Polski została Legia Warszawa. Wicemistrzostwo wywalczyła Jagiellonia Białystok. Trzeci jest Lech, a grono zespołów, które powalczą w europejskich pucharach, uzupełnia czwarty Górnik Zabrze.

Mecz w Poznaniu został przerwany przy wyniku 0:2 kwadrans przed końcem, gdy najbardziej zagorzali kibice Lecha Poznań zaczęli rzucać materiały pirotechniczne w stronę murawy. Jej część zaczęła się palić. Do tego zaczęli próbować wedrzeć się na boisko.

Sędzia Daniel Stefański postanowił nie ryzykować zdrowia zawodników i po dłuższej chwili oczekiwania na rozwój sytuacji nakazał im powrócić do szatni.

Pełna treść komunikatu:

Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości.

Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna.

Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium.


ŹRÓDŁO
Ekstraklasa
TAGI: Oficjalnie Lech Poznań Legia Warszawa Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.