Djurdjević robi porządki. Nowa zasada w szatni Lecha

9 miesięcy temu
Djurdjević robi porządki. Nowa zasada w szatni Lecha
fot. FotoPyk

Nowy szkoleniowiec Lecha Poznań, Ivan Djurdjević, potwierdził, że będzie wymagał od wszystkich zawodników „Kolejorza” znajomości języka polskiego.

Serb został mianowany nowym trenerem Lecha kilka dni temu. Przed nim naprawdę trudne zadanie, ponieważ nastroje w stolicy Wielkopolski po sezonie 2017/2018 są minorowe. Ekipa z Poznania zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu ze stratą 10 punktów do Legii Warszawa, która obroniła tytuł mistrzowski.

Dla Djurdjevicia będzie to pierwsza praca na najwyższym szczeblu. Przez ostatnie trzy lata legenda „Kolejorza” (140 meczów w jego koszulce jako zawodnik) prowadziła jego drugi zespół.

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej Djurdjević przedstawił m.in. swój pomysł na scalenie szatni poznańskiej drużyny.

- Byłem jako piłkarz w szatni Lecha, było w niej wiele narodowości, to nie była łatwa szatnia. Na pewno musimy w niej rozmawiać po polsku. Zwróciłem na to uwagę prezesowi. Przy podpisywaniu umów musimy zawrzeć klauzulę obowiązku nauki języka. Jeśli zawodnik będzie miał wątpliwości, to znaczy że nie chce tutaj grać. Wiem, że polski nie jest łatwy, ale chcę wiedzieć o czym rozmawiamy w szatni. Oczywiście na początku z nowymi zawodnikami będziemy mówić po angielsku, ale po pewnym czasie muszą nauczyć się polskiego - powiedział 41-latek, dodając m.in.:

- Zawodnicy muszą być świadomi, że konieczna jest ciężka praca. Muszą być zaangażowani i posiadać odpowiednią jakość. Wiemy, że zawodnicy, którzy do nas trafiają mają potencjał. Musimy jednak zrobić wszystko, żeby go wykorzystać i rozwinąć. Nie chcę opowiadać bajek. Liczy się dla nas ciężka praca, a jeśli ją wykonamy to nie mam wątpliwości, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku.  ŹRÓDŁO
Lech Poznań
TAGI: Polska Lech Poznań Serbia Ivan Djurdjević Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.