Klub z Premier League po talent Barcelony!

9 miesięcy temu
Klub z Premier League po talent Barcelony!
fot. Paweł Machitko

Zgodnie z informacjami „Mundo Deportivo”, Bournemouth myśli o pozyskaniu pomocnika Barcelony, Ramóna Rodrígueza.

18-letni zawodnik młodzieżowego zespołu Barcelony – lepiej znany jako Monchu - w ostatnim czasie zaczął grywać także w drużynie rezerw. Środkowy pomocnik zbliża się jednak do zakończenia kontraktu z klubem z Camp Nou i wszystko wskazuje na to, że nie zdecyduje się on na jego przedłużenie. O podpis gracza stara się Bournemouth.

Aktualnie FC Barcelona znajduje się w bardzo skomplikowanej sytuacji, bowiem kilku 18-letnich i 19-letnich zawodników zbliża się do końca umowy. Dotychczas każdy taki piłkarz chętnie zostawał w „Dumie Katalonii”, bowiem ta oferowała dla graczy w ich wieku występy w drużynie rezerw na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Od przyszłego sezonu może być to niemożliwe.

FC Barcelona B znajduje się obecnie na miejscu spadkowym w tabeli LaLiga2. Do utrzymania brakuje jej dwóch punktów i ma dwa spotkania, w których może liczyć na zdobycie jakichkolwiek punktów. Jeśli zespołowi uda się wywalczyć utrzymanie, to prawdopodobnie utalentowani juniorzy pozostaną w Katalonii.

Jeśli jednak rezerwy spadną na trzeci poziom rozgrywkowy, to najbardziej utalentowani piłkarze postarają się o rozwój w bardziej wymagających rozgrywkach. Już teraz wiadomo, że do wspomnianego Monchu zgłosiło się Bournemouth. Drużyna z Premier League prowadzi z przedstawicielami 18-latka bardzo zaawansowane rozmowy.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Hiszpania Anglia A.F.C. Bournemouth FC Barcelona Ramón Rodríguez Monchu
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.