Rooney finalizuje przeprowadzkę. Testy medyczne!

9 miesięcy temu
Rooney finalizuje przeprowadzkę. Testy medyczne!
fot. FotoPyk

Transfer Wayne'a Rooneya do DC United jest już na ostatniej prostej.

Brytyjskie oraz amerykańskie media od kilku tygodni informują o rychłym transferze Anglika do Major League Soccer. Napastnik ma dołączyć do innych gwiazd występujących za oceanem, takich jak choćby Zlatan Ibrahimović czy Sebastian Giovinco. Nowym klubem legendy Manchesteru United będzie DC United, które właśnie dopina transakcję na ostatni guzik.

„Sky Sports” informuje, że Rooney przerwał swoje wakacje, które spędzał wraz z rodziną na Barbadosie, i w środę poleciał do Waszyngtonu. Dziennikarze podkreślają, że wciąż nie wiadomo, czy klubom udało się osiągnąć porozumienie co do konkretnego kwoty wykupu (wcześniej przewijała się kwota w wysokości około 12 milionów funtów). Mimo to operacja wygląda na niemalże dokonaną.

Snajper Evertonu miał się udać na Audi Field, domowy stadion DC United, który zostanie otwarty w lipcu, i tam spotkał się z oficjelami klubu. Strony negocjowały ostatnie szczegóły transakcji, a „Sky Sports” dodaje, że korzystając z okazji piłkarz przejdzie od razu też testy medyczne. Wygląda więc na to, że do finalizacji rozmów brakuje już tylko ostatnich szlifów i oficjalnego potwierdzenia.

Rooney będzie mógł zagrać dla nowego pracodawcy dopiero na początku lipca, kiedy to zaczyna się okno transferowe dla klubów z MLS. Oznacza to, że na razie Anglik będzie mógł spokojnie kontynuować odpoczynek po sezonie spędzonym w Evertonie, a następnie przygotować się do rozgrywek u boku nowych kolegów. Zawodnik dba o jak najlepszą aklimatyzację w nowym środowisku i już jakiś czas temu rozpoczął poszukiwania nowego domu.

DC United bardzo zależało na tym transferze nie tylko ze względów sportowych. Działacze klubu chcieli sprowadzić do Waszyngtonu znaną postać, by uświetnić otwarcie nowego stadionu, co nastąpi w połowie lipca. Brany pod uwagę był między innymi Robin van Persie, lecz ostatecznie postawiono na Rooneya. Oznacza to, że druga przygoda napastnika z Evertonem zakończy się już po pierwszym sezonie.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Wayne Mark Rooney DC United Everton FC Anglia Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.