OFICJALNIE: Finał Ligi Europy w Polsce!

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Finał Ligi Europy w Polsce!
fot. FotoPyk

Po raz drugi w historii finał Ligi Europy zostanie rozegrany w Polsce.

Przedstawiciele UEFA potwierdzili na konferencji prasowej poprzedzającej sobotni mecz Realu Madryt z Liverpoolem w Kijowie o zwycięstwo w Lidze Mistrzów, że finał Ligi Europy w 2020 roku zostanie rozegrany na Stadionie Energa w Gdańsku.

Obiekt, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Lechia, został wybudowany na potrzeby organizacji Euro 2012 i należy do najwyższej czwartej kategorii w strukturach Unii Europejskich Związków Piłkarskich, dzięki czemu mogą się na nim odbywać między innymi finały europejskich rozgrywek klubowych.

- To dla nas wielki zaszczyt i wyzwanie. Mecz odbędzie się za dwa lata, ale ten czas szybko zleci, więc przygotowania musimy zacząć już wkrótce. Decyzja UEFA jest wyróżnieniem nie tylko dla całego Gdańska, ale też dla pracowników naszej firmy, bowiem bez wysokiej jakości, jaka jest na stadionie utrzymywana od początku jego istnienia, nikt nie powierzyłby nam tak ważnej imprezy - powiedział Tomasz Nisku, prezes spółki Arena Gdańsk Operator.

W Polsce w dość krótkim odstępie czasowym odbędzie się drugi finał Ligi Europy. Poprzedni został rozegrany w 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wówczas o to trofeum walczyło Dnipro i Sevilla. Puchar powędrował ostatecznie do ekipy z Andaluzji, która pokonała swojego przeciwnika 3:2. Jedną z bramek w tym spotkaniu strzelił Grzegorz Krychowiak, który wtedy reprezentował barwy hiszpańskiego klubu.

AKTUALIZACJA (godz. 13:40)

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, poinformował na Twitterze, że jeszcze żadna oficjalna decyzja w tej sprawie nie zapadła. Po pojawieniu się tego wpisu zniknęły także potwierdzenia organizacji tego wydarzenia z profili społecznościowych Lechii Gdańsk. UEFA ma podać gospodarza finału Ligi Europy w 2020 roku na konferencji prasowej około godziny 15:00.

AKTUALIZACJA (godz. 14:40)

UEFA potwierdziła, że finał Ligi Europy w 2020 roku odbędzie się na Stadionie Energa w Gdańsku.ŹRÓDŁO
Lechia Gdańsk | UEFA | WP SportoweFakty
TAGI: Oficjalnie Lechia Gdańsk Polska Liga Europy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.