OFICJALNIE: Lech ukarany za mecz z Legią. M.in. najwyższa grzywna w historii

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Lech ukarany za mecz z Legią. M.in. najwyższa grzywna w historii
fot. FotoPyk

Komisja Ligi ukarała Lecha Poznań za zachowanie kibiców „Kolejorza” w trakcie meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy z Legią Warszawa.

Przypomnijmy, że pod koniec spotkania Lecha z Legią fani tego pierwszego zaczęli rzucać na boisko materiały pirotechniczne, od których zapaliła się część murawy. Wyłamali oni również jedną z bram bezpieczeństwa. Zwołana w trybie pilnym Komisja Ligi przyznała zespołowi z Warszawy walkower, dzięki czemu mógł się on cieszyć ze zdobycia mistrzostwa Polski.

Lech został już ukarany przez wojewodę wielkopolskiego, Zbigniewa Hoffmana. Stadion „Kolejorza” został przez niego zamknięty na pięć meczów ligowych i trzy pierwsze spotkania eliminacji Ligi Europy. Od początku było jednak wiadomo, że na tym się nie skończy.

Komisja Ligi m.in. zamknęła trybunę za bramką na stadionie Lecha, a do tego nałożyła na niego najwyższą w historii karę finansową (120 tysięcy złotych). Kibice „Kolejorza” do końca roku 2018 nie będą mogli organizować również wyjazdów. Poznaniakom nie zostaną z kolei odjęte punkty. 

Oto treść komunikatu:

„Komisja kierowała się tym, by kary były dotkliwe i uderzające bezpośrednio w osoby, które wywołały incydenty na meczach. Jednocześnie KL wzięła pod uwagę decyzję wojewody o zamknięciu stadionu Lecha Poznań na pięć meczów w Ekstraklasie. W związku z tym nie nałożono dodatkowych kar zamknięcia stadionu. Komisja uwzględniła też częściowo propozycje przedstawione przez Lecha Poznań w ramach dobrowolnego poddania się karze.

W rezultacie po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN, a także po wysłuchaniu przedstawicieli Lecha Poznań, Komisja Ligi nałożyła kary:

- Zamknięcia trybuny II – znajdującej się za bramką – na jeden mecz Ekstraklasy następujący po wykonaniu decyzji wojewody o zamknięciu stadionu;

- Zakazu wejścia na stadion na trzy mecze Ekstraklasy dla wszystkich osób, które na meczu z Legią znajdowały na trybunie II za bramką. Kara ma obowiązywać na kolejnych meczach Ekstraklasy następujących po wykonaniu decyzji wojewody o zamknięciu stadionu;

- Karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców do 31 grudnia 2018 roku;

- Karę finansową w wysokości 120 tysięcy złotych”.ŹRÓDŁO
Komisja Ligi
TAGI: Oficjalnie Lech Poznań Legia Warszawa Polska Kary Kibice
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.