Rewolucja na rynku telewizji sportowych. Większościowy pakiet Eleven przejęty!

8 miesięcy temu
Rewolucja na rynku telewizji sportowych. Większościowy pakiet Eleven przejęty!
fot. FotoPyk

Telewizja Polsat S.A. nabędzie ponad 50 procent udziałów w spółce ELEVEN SPORTS NETWORK Sp. z o. o.

Telewizja Eleven funkcjonuje na polskim rynku zaledwie od trzech lat, ale bardzo szybko zaczęła sobie radzić w rywalizacji z uznanymi markami. Wykupywanie praw do transmitowania istotnych wydarzeń sportowych opłaciło się i telewizja już teraz uznawana jest za bardzo ważny podmiot, jeśli chodzi o nadawców sportowych. Teraz spółka liczy, że dzięki nowej współpracy może stać się jeszcze silniejsza.

Portal „Wirtualne Media” podaje szczegóły transakcji. Polsat wykupił łącznie 3 340 udziałów w Eleven Sports Netword, co stanowi 50 procent wszystkich udziałów plus jeden udział. Oznacza to, że Polsat stał się większościowym udziałowcem, a umowa wejdzie w życie wraz z wpłaceniem pierwszej raty. Cała inwestycja sięgnie poziomu 38 milionów euro.

Kwota ta zostanie spłacona w dwóch ratach. Pierwsza z nich będzie wynosić 18 milionów euro i musi zostać wpłacona w ciągu dwóch dni roboczych od czasu podpisania umowy. Kolejna suma to już 20 milionów i zostanie wpłacona po spełnieniu warunków zawartych w dokumentach.

Transakcja ma na celu umocnienie Eleven na polskim rynku transmisji sportowych, ale też może umożliwić jej jeszcze większe wzmocnienie oferty programowej. Telewizja rozważa również wejście na zupełnie nowe rynki, a planowane są także kolejne projekty cyfrowe. O nich więcej będzie wiadomo jednak dopiero w najbliższych tygodniach, a nawet miesiącach.

Co istotne, operacja nie niesie za sobą zmian w ofercie stacji Eleven Sport. Przypomnijmy, że Eleven już teraz może pochwalić się transmitowaniem meczów najsilniejszych lig w Europie - LaLiga, Serie A, Bundesligi oraz Ligue 1. Ponadto w programie są również inne istotne rozgrywki piłkarskie, lecz stacja inwestuje też w prawa do transmisji wydarzeń z innych dyscyplin sportowych.

Nowa współpraca wymagała zmian w zarządzie ELEVEN SPORTS NETWORK. Teraz zasiądzie w nim po dwóch przedstawicieli Polsatu oraz Eleven. Prezesem zarządu zostanie Maciej Stec, a Krzysztof Świergiel, dotychczasowy dyrektor zarządzający, przejmie stanowisko prezesa spółki. Pozostali członkowie zarządu pozostaną na stanowiskach.ŹRÓDŁO
Eleven | Wirtualne Media
TAGI: Eleven Polsat Telewizja Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.