Hitowy transfer Zielińskiego do Premier League? Nowa umowa z Napoli wciąż niepodpisana!

9 miesięcy temu
Hitowy transfer Zielińskiego do Premier League? Nowa umowa z Napoli wciąż niepodpisana!
fot. FotoPyk

Maurizio Sarri chce wziąć ze sobą do Chelsea kilka znajomych twarzy, w tym Piotra Zielińskiego.

Napoli zwolniło już Sarriego z obowiązku trenowania pierwszej drużyny, a w jego miejsce sprowadzony został Carlo Ancelotti. Mimo to kontrakt Włocha wciąż obowiązuje, a co za tym idzie aktualna jest klauzula wykupu w wysokości ośmiu milionów euro. Potencjalny nabywca musi zapłacić tę kwotę do końca maja, w przeciwnym razie konieczne będą negocjacje z wicemistrzami Italii.

„Sportitalia” informuje, że coraz bardziej ku wykupieniu trenera skłania się Chelsea. „The Blues” są przekonani, że Sarri może polepszyć wyniki oraz grę zespołu, a przy tym nawiązać lepszą współpracę z zarządem, co nie do końca udało się Antonio Conte. Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego uważają, że sam szkoleniowiec również z chęcią przeniesie się na Stamford Bridge, ale chciałby zabrać ze sobą kilku zawodników.

W ostatnich dniach odbyło się długie spotkanie przedstawicieli Sarriego i Chelsea, na którym ustalono warunki potencjalnej współpracy. Trener przekazał jednak, że chciałby mieć do swojej dyspozycji Raula Albiola, Elseida Hysaja oraz Piotra Zielińskiego. Wszyscy trzej mają w swoich kontraktach klauzule wykupu, co oznacza, iż londyńczycy mogliby uniknąć trudnych negocjacji z „Partenopeimi”.

Ekipa ze Stadio San Paolo obiecała Ancelottiemu spore wydatki na rynku, dlatego utrata istotnych graczy może być dość bolesna. Napoli szczególnie zależy na zatrzymaniu Zielińskiego, dlatego już teraz prowadzone są negocjacje w sprawie przedłużenia jego umowy i usunięcia niewygodnej klauzuli, która przekracza 60 milionów euro. Do czasu złożenia podpisu Chelsea może jednak działać i spróbować spełnić życzenie potencjalnie przyszłego menedżera.

Wspomniane wyżej źródło dodaje, iż na liście życzeń Sarriego znaleźliby się również Kalidou Koulibaly oraz Jorginho, w ich przypadku sprawa nie jest jednak taka prosta. Obaj nie mają w swoich kontraktach klauzul, a to oznacza konieczność negocjacji. Wątpliwe, by „Vesuviani” zgodzili się na odejście Senegalczyka, z kolei pomocnik prowadzi już rozmowy w sprawie transferu, w których na razie zdaje się przewodzić Manchester City.ŹRÓDŁO
Sportitalia
TAGI: Piotr Zieliński Elseid Gëzim Hysaj Raúl Albiol Tortajada Maurizio Sarri Trenerzy Chelsea FC SSC Napoli Polska Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.