Kapustka wraca do Ekstraklasy?!

9 miesięcy temu
Kapustka wraca do Ekstraklasy?!
fot. FotoPyk

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez „Interię”, Legia Warszawa może pozyskać Bartosza Kapustkę.

Po Mistrzostwach Europy w 2016 roku Bartosz Kapustka był uważany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy i przyszłą gwiazdę. Z tego względu bardzo szybko z Cracovii wyciągnął go ówczesny mistrz Anglii, Leicester City. Pomocnik reprezentacji Polski kosztował pięć milionów euro i wydawało się, że „Lisy” dobiły świetnego targu.

W pierwszym sezonie na angielskich boiskach Kapustka jednak właściwie nie zaistniał. Polski pomocnik, pomimo sporego talentu, miał zaległości niepozwalające mu na regularną grę w Premier League i w angielskiej elicie nie wystąpił w żadnym spotkaniu. Kapustka otrzymywał szanse głównie w Premier League 2, w pierwszym zespole zadebiutował w meczach pucharowych. Jego bilans to trzy spotkania w FA Cup i jedno w EFL Trophy.

Rok później 21-latek został wypożyczony do Freiburga, gdzie po raz kolejny okazało się, że nie jest przygotowany do gry na najwyższym europejskim poziomie. U szkoleniowca Christiana Streicha Kapustka wystąpił w siedmiu meczach w Bundeslidze (zdobył jednego gola), jednak były to przede wszystkim wejścia z ławki. 

Były gracz Cracovii posiada w Leicester City umowę do końca czerwca 2021 roku, ale zgodnie z informacjami „Interii”, Anglicy mają nadzieję na jego przedwczesne rozwiązanie. Urodzony w Tarnowie zawodnik znajduje się aktualnie blisko Legii Warszawa i to w ekipie „Wojskowych” ma spróbować powrócić do formy.


ŹRÓDŁO
Interia
TAGI: Polska Anglia Leicester City FC Legia Warszawa Bartosz Kapustka
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.