Wyjątkowy list kontuzjowanego Koscielny'ego do kolegów z reprezentacji

8 miesięcy temu
Wyjątkowy list kontuzjowanego Koscielny'ego do kolegów z reprezentacji
fot. FotoPyk

Laurent Koscielny nie wystąpi na zbliżającym się mundialu z powodu kontuzji, ale nadal pozostaje częścią drużyny narodowej, o czym świadczy jego list skierowany do kolegów z reprezentacji.

Doświadczony obrońca w trakcie rewanżowego spotkania z Atlético Madryt w półfinale Ligi Europy źle postawił stopę na murawie w początkowej fazie meczu i w efekcie musiał przedwcześnie opuścić plac gry.

Szczegółowe badania wykazały, że 32-letni zawodnik zerwał ścięgno Achillesa i musiał poddać się natychmiastowej operacji, która wykluczyła jego udział w nadchodzących Mistrzostw Świata.

Piłkarz był zdruzgotany tą diagnozą, ponieważ miał być jednym z podstawowych graczy „Trójkolorowych” na mundialu.

Laurent Koscielny z biegiem czasu pogodził się już z faktem, że nie pojedzie z kadrą do Rosji, ale mimo to postanowił nadal pozostać częścią drużyny narodowej i wysłał swoim kolegom list z wyjątkowym przesłaniem, które ma natchnąć ich do walki o zdobycie tytułu najlepszej ekipy globu.

„Cieszcie się, przyjaciele! Cieszcie się każdą chwilą i minutą spędzoną razem na boisku i podczas przygotowań do finałowej fazy Pucharu Świata w Rosji. Miałem okazję uczestniczyć w mistrzostwach w 2014 roku w Brazylii z niektórymi z Was. To było wspaniałe uczucie. Myślałem, że teraz przeżyję nową przygodę z Wami i potem przejdę na reprezentacyjną emeryturę. Przeznaczenie sprawiło jednak, że tak się nie stanie.

W takim turnieju liczy się przede wszystkim to, aby pozostać zjednoczonymi i dobrze żyć razem. Wszyscy - zawodnicy i sztab szkoleniowy. Wiem, że będzie to wyglądać tak, jak było podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku, kiedy marzyliśmy o tym, aby dojść jak najdalej. Posiadanie wspaniałych indywidualnych cech jest ważne, ale równie ważne jest dobre samopoczucie. Podczas ostatniego turnieju byliście w stanie zajść bardzo daleko. Teraz też każdy musi walczyć i gryźć trawę dla kolegów z reprezentacji. Duch zespołowy jest kluczem do sukcesu.

Francja ma wspaniałe pokolenie z doświadczonymi i młodymi piłkarzami, którzy rozwijają się w największych klubach w Europie. Wiem, że umiecie wszystkie swoje cechy i interesy poświęcić w służbie kolektywu. Zachęcam Was, abyście przeżywali te wszystkie chwile razem podczas tych tygodni. Wykorzystajcie każdą z nich, aby znaleźć większą harmonię na boisku. Wszyscy gracze i członkowie sztabu zajmują ważne miejsce w drużynie. Każdy jest niezbędny, aby odnaleźć radość i przezwyciężyć wszystko.

Musicie uważać, aby czasem nie uważać się za silniejszego od przeciwnika. Wiem, że reprezentacja składa się z inteligentnych oraz doświadczonych ludzi i z naszym trenem każdy będzie wiedział jak postępować właściwie. Macie okazję uczestniczyć w turnieju, który wywołuje ogromne emocje. Cały naród jest z Wami i będzie Wam kibicować. To wsparcie, energia, duma i pasja będą Was niosły tak samo, jak podczas Euro 2016. Ja w tym roku będę siedział na kanapie, oglądając mundial w telewizji. Będę Waszym fanem numer jeden.”

Selekcjoner reprezentacji Francji, Didier Deschamps, przekazał kopię powyższego listu wszystkim członkom drużyny „Trójkolorowych”.


ŹRÓDŁO
Equipe De France (Instagram) | FFF
TAGI: Laurent Koscielny Francja MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.