Klopp przed finałem LM. „Nie wejdziemy na poziom Realu, ale Real może zejść na nasz!”

10 miesięcy temu
Klopp przed finałem LM. „Nie wejdziemy na poziom Realu, ale Real może zejść na nasz!”
fot. FotoPyk

Jürgen Klopp wziął udział w konferencji prasowej przed finałem Ligi Mistrzów.

Liverpool już dziś zmierzy się z Realem Madryt w najważniejszym meczu sezonu rozgrywek klubowych w Europie. „Królewscy” staną przed szansą wygrania Ligi Mistrzów po raz trzeci z rzędu, a to właśnie podopieczni Zinedine'a Zidane'a są stawiani w roli faworyta w starciu z mniej doświadczoną ekipą z Anfield. Klopp uważa jednak, że jego zespół nie jest na straconej pozycji.

- Doświadczenie jest bardzo ważne i jestem pewien, że na chwile przed meczem to Real będzie pewniejszy swego. Ale to nie jest problem, ponieważ spotkanie nie kończy się w sekundę, ono dopiero się zaczyna - powiedział Niemiec zgromadzonym na konferencji dziennikarzom.

- Mieliśmy dwa tygodnie na przygotowania i wszystko jest jasne. Przeanalizowaliśmy grę Realu przeciwko różnym drużynom, oni są naprawdę silni, nigdy jednak nie grali przeciwko nam. Jesteśmy Liverpoolem. Mamy nie tylko bardzo dobry zespół, w naszym DNA zapisana jest żądza osiągania wielkich rzeczy. Nikt się nas tu nie spodziewał, ale i tak tu jesteśmy, ponieważ jesteśmy Liverpoolem. Mieliśmy świetną drogę, zdobyliśmy wiele goli.

- Ich doświadczenie jest dla nich wielką zaletą, na 100 procent, ale w meczu nie zawsze to pomaga. Musimy jak najbardziej utrudnić im zadanie. Nie możemy wzbić się na ich poziom, ale od tego w futbolu jest taktyka, by sprowadzić ich na nasz poziom. A jeśli ktoś jest na twoim poziomie, możesz go pokonać.

Mimo wielu sukcesów już na początku pracy z Realem Madryt, umiejętności trenerskie Zidane'a są czasem podważane. Klopp nie zgadza się z krytykami Francuza.

- Jeśli ludzie myślą, że Zidane nie ma wystarczającej wiedzy taktycznej... cóż, to samo mówią o mnie. W finale Ligi Mistrzów zmierzy się dwóch trenerów, którzy nie mają pojęcia o taktyce. Co ludzie będą mówić po tym meczu! Zidane jest jednym z pięciu najlepszych piłkarzy w historii. Jestem w Liverpoolu podobny czas co on w Realu, ale to on walczy o trzecią Ligę Mistrzów. To nigdy się nie zdarzyło. Jest niesamowity, dokładnie tak jak wtedy, kiedy grał.

Klopp miał już okazję trenować zespół w finale Champions League. W 2013 jego Borussia Dortmund zmierzyła się na Wembley Stadium z Bayernem Monachium. W niemieckim finale lepsi okazali się Bawarczycy, a menedżer „The Reds” wciąż wspomina tamto spotkanie.

- Finał z 2013 roku? Wydaje mi się, że wtedy byłem bardziej podekscytowany. Dojście do finału Champions League jako trener jest dość trudne, dla niektórych jest to szansa jedyna w życiu, właśnie tak wtedy się czułem. Po meczu pomyślałem, że chciałbym otrzymać jeszcze jedną okazję. Trochę to zajęło, ale jesteśmy tutaj, ponieważ moi zawodnicy dali mi taką szansę.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Jürgen Klopp Trenerzy Liverpool FC Real Madryt CF Liga Mistrzów Hiszpania Niemcy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.