Deschamps ostro ripostuje Rabiota

8 miesięcy temu
Deschamps ostro ripostuje Rabiota
fot. FotoPyk

Didier Deschamps odniósł się do decyzji Adriena Rabiota o odmowie uczestnictwa w zgrupowaniu kadry jak członek listy rezerwowej.

Adrien Rabiot nie znalazł się na liście 23 powołanych na mundial zawodników w reprezentacji Francji. Miał jednak udać się na zgrupowanie razem z kadrą jako członek listy rezerwowej. Byłby gotów i na miejscu, aby wskoczyć do składu w razie kontuzji podstawowego gracza. Piłkarz PSG odmówił jednak stawienia się na wezwanie federacji na takich warunkach. Do sytuacji odniósł się selekcjoner „Trójkolorowych” - Didier Deschamps.

- Rozumiem, że jest zawiedziony. Ma prawo do swoich decyzji. Ja też je podejmuję i kieruję się aspektem sportowym. Rabiot ma pełne prawo uważać, że jest lepszy niż powołani gracze. Niech tylko obejrzy te trzy mecze, które rozegrał w narodowych barwach w tym roku. Zresztą to nie tylko kwestia poziomu, ale też profilu. Wziąłem N'Zonziego, bo nie mam drugiego takiego zawodnika. 

Zapytany o ewentualny powró Rabiota do kadry w przyszłości Dechamps wcale nie zamykał drogi dla zawodnika PSG.

- Na ten moment, nie sądzę, żeby on tego chciał. Zobaczymy, jak będzie później. U mnie jednak wszyscy zawodnicy muszą stawiać zespół reprezentacyjny na pierwszym miejscu. Nie wydaje mi się, żeby tak było w jego przypadku.

W minionym sezonie Rabiot rozegrał w klubie łącznie 49 spotkań. Strzelił w nich pięć goli i zaliczył siedem asyst. Dotychczas sześciokrotnie pojawiałsięna boisku w trykocie reprezentacji Francji. ŹRÓDŁO
L’Équipe
TAGI: Didier Dechamps Francja Adrien Rabiot Paris Saint-Germain FC MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.