The Sunday Times: PSG gotowe poświęcić swoją gwiazdę w przypadku poważnych sankcji

8 miesięcy temu
The Sunday Times: PSG gotowe poświęcić swoją gwiazdę w przypadku poważnych sankcji

Jak pisze „The Sunday Times”, Paris Saint-Germain zdecyduje się na pożegnanie jednej ze swoich największych gwiazd, jeśli zostanie do tego zmuszone przez kary nałożone przez UEFA.

Europejska centrala od dawna bada transferowe kroki PSG w kontekście przestrzegania zasad Finansowego Fair Play. Paryżanie, przeprowadzając transfery Neymara (222 miliony euro) i Kyliana Mbappé (wypożyczenie z wykupem za 180 milionów euro), twierdzili, że wydatki pokryto wpływami z umów sponsorskich. Niewykluczone jednak, że kwoty na nich były celowo zawyżane, dlatego paryżanie wciąż nie mogą spać spokojnie (więcej TUTAJ i TUTAJ).

Według „The Sunday Times”, jeśli na PSG nałożone zostaną sankcje zmuszające klub do zmniejszenia wydatków na płace i zbilansowania budżetu transferowego, paryżanie będą skłonni pożegnać się z Mbappé. Neymar, który w ostatnim czasie zdecydowanie częściej łączony jest z opuszczeniem Paryża, w takim wypadku na pewno zostanie w zespole.

Sytuację PSG w kontekście potencjalnego przejęcia Mbappé monitorują głównie dwa kluby - Manchester City oraz Real Madryt. Oba próbowały pozyskać młodego Francuza już w zeszłym roku, ale paryżanie okazali się skuteczniejsi.

Odkąd Mbappé przeniósł się do PSG, strzelił w jego koszulce 21 goli i zanotował 16 asyst. Sezon zakończył z mistrzostwem i Pucharem Francji, a także Pucharem Ligi Francuskiej.ŹRÓDŁO
The Sunday Times
TAGI: Francja Paris Saint-Germain FC Kylian Mbappé Lottin Anglia Hiszpania Real Madryt CF Manchester City FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.