Legia musi się spieszyć? Kolejka klubów po Klafuricia!

9 miesięcy temu
Legia musi się spieszyć? Kolejka klubów po Klafuricia!
fot. FotoPyk

Jak poinformowała chorwacka wersja serwisu „Goal”, Dean Klafurić nie czeka z niecierpliwością na decyzję Legii Warszawa. Chorwat otrzymał już kilka innych propozycji.

W kwietniu Klafurić został wybrany na tymczasowego szkoleniowca Legii Warszawa, który po odejściu Romeo Jozaka miał uratować sezon. Początkowo część kibiców i ekspertów pukała się w głowę, pytając o sens zatrudniania na trenera awaryjnego asystenta byłego szkoleniowca, jednak rezultat musiał znacznie przerosnąć ich oczekiwania. Chorwat zdołał odbudować ducha zespołu, po czym wygrał mistrzostwo i puchar Polski.

Pomimo dwóch sukcesów Legia Warszawa zastanawia się nad sensem dalszej współpracy z Klafuriciem. W ostatnich tygodniach przez media przewinęło się bardzo wiele nazwisk trenerów, którzy mogliby zająć się prowadzeniem „Wojskowych”, ale z różnych powodów żaden z nich nie został dotychczas zatrudniony.

Najnowszy szkoleniowiec łączony z Legią Warszawa, czyli Jerzy Brzęczek, nie trafi na Łazienkowską, bo na odejście zgody nie wyraził jego dotychczasowy pracodawca. Wisłę Płock będzie mógł opuścić dopiero po zakończeniu kolejnego sezonu, gdy wejdzie w życie klauzula jego odejścia.

Według najnowszych informacji w najbliższym czasie Legia Warszawa może także stracić swój plan B. Jak poinformował serwis „Goal”, Klafurić otrzymał dwie propozycje z ligi rosyjskiej i jedną z tureckiej. 

45-letni szkoleniowiec tylko raz dotychczas pracował w roli pierwszego trenera męskiego zespołu piłkarskiego. Miało to miejsce przed rokiem, kiedy to poprowadził w pięciu spotkaniach Goricę, chorwacki klub z drugiego poziomu rozgrywkowego. Z posady zrezygnował sam, by towarzyszyć Jozakowi w Polsce.


ŹRÓDŁO
Goal
TAGI: Polska Chorwacja Rosja Turcja Dean Klafurić Legia Warszawa
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.