OFICJALNIE: Nowy klub Pawełka

8 miesięcy temu
OFICJALNIE: Nowy klub Pawełka
fot. FotoPyk

Mariusz Pawełek związał się z GKS-em Katowice.

37-letni bramkarz tym samym wraca na Śląsk, z którego pochodzi. Urodził się bowiem w Lubomii, znajdującej się około 80 kilometrów od Katowic.

Jego nowa umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku, więc niespecjalnie śpieszy mu się z decyzją o przejściu na sportową emeryturę.

Pawełek w ostatnim sezonie pełnił rolę rezerwowego bramkarza Jagiellonii Białystok. Mimo tego, udało mu się zagrać w 12 meczach ligowych. Puścił w nich dziewięć bramek i sześć razy zachował czyste konto. W czerwcu wygasa jego kontrakt z wicemistrzem Polski.

Golkiper sportową karierę rozpoczynał w Silesii Lubomia, którą w 1999 roku zamienił na Odrę Wodzisław Śląski. Tam zapracował na przeprowadzkę do Wisły Kraków. Kolejnymi jego klubami były Konyaspor, Polonia Warszawa, Rizesport, Adana Demirspor i Śląsk Wrocław.

- Mariusz Pawełek to ogromne doświadczenie, charyzma i niezwykłe osiągnięcia. Mamy nadzieję, że wszystko to zaprocentuje w GKS-ie Katowice. Do naszej drużyny chcemy pozyskać zawodników o najróżniejszych parametrach. Nasz nowy bramkarz daje nam bardzo wiele w tym zakresie. Podpisanie tego kontraktu to zatem w pełni świadomy wybór. Jestem pewien, że zawodnik dobrze wpisze się w koncepcję naszego zespołu. Mariusz przez wiele lat występował na boiskach ekstraklasy. Teraz zdecydował się na grę dla GKS-u i mam nadzieję, że on sam będzie także z tego wyboru bardzo zadowolony - tak zatrudnienie doświadczonego piłkarza skomentował dyrektor sportowy GKS-u, Tadeusz Bartnik.


ŹRÓDŁO
GKS Katowice
TAGI: Oficjalnie Mariusz Pawełek GKS Katowice Jagiellonia Białystok Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.