OFICJALNIE: Jorge Jesus odszedł ze Sportingu i... już znalazł nowy klub!

7 miesięcy temu OFICJALNIE: Jorge Jesus odszedł ze Sportingu i... już znalazł nowy klub!
fot. FotoPyk

W związku z zamieszaniem panującym w Sportingu trener Jorge Jesus postanowił dłużej nie zwlekać i rozwiązał umowę. Niedługo potem związał się z Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej.

Jesus w sporze między zawodnikami Sportingu a prezydentem klubu, Bruno de Carvalho, starał się stawać po stronie tych pierwszych, chociaż jednocześnie zależało mu na łagodzeniu sporu. Gdy sezon dobiegł końca, stwierdził, że wystarczy mu organizacyjnych zawirowań i chce rozwiązania umowy. Mimo początkowej niechęci ze strony de Carvalho, do wyrażenia zgody na rozstanie ze szkoleniowcem ostatecznie przekonało go zachowanie samego Jesusa, który był gotowy wnieść do sądu sprawę o zerwanie kontraktu z winy Sportingu, co musiałoby się skończyć dodatkowym odszkodowaniem.

63-letni Jesus swój najlepszy czas w karierze spędził w Benfice. Prowadził ją w latach 2009-2015, trzykrotnie sięgając po tytuł mistrzowski. To samo miał powtórzyć w Sportingu, jednak jego przygoda z tym klubem zamknęła się w Pucharze Ligi, wicemistrzostwie i dwóch trzecich lokatach.

Portugalczyk z Al-Hilal związał się roczną umową z opcją przedłużenia o sezon. Bezpośrednio zastępuje tymczasowego trenera, Juana Browna, który w lutym zmienił Ramóna Díaza.

Klub zawiódł w sezonie 2017/2018, chociaż wygrał mistrzostwo Arabii Saudyjskiej. W Azjatyckiej Lidze Mistrzów nie udało mu się jednak wyjść poza fazę grupową. 


ŹRÓDŁO
Al-Hilal
TAGI: Oficjalnie Jorge Jesus Sporting Lizbona Portugalia Al-Hilal Saudi Football Club Arabia Saudyjska Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.