Sarri wraca do gry

8 miesięcy temu
Sarri wraca do gry
fot. FotoPyk

Chelsea nie zrezygnowała z pomysłu sprowadzenia Maurizio Sarriego.

Na Stamford Bridge wciąż nie podjęto decyzji odnośnie sprowadzenia nowego szkoleniowca. Klub chce rozstać się przedwcześnie z Antonio Conte, nawet jeśli wiąże się to z wypłaceniem mu odszkodowania w wysokości dziesięciu milionów euro, lecz na razie kontraktu nie rozwiązano. Wszystko przez to, że klub wciąż ma nadzieję, iż uda się jednak sięgnąć po Maurizio Sarriego.

Włoch nie jest już trenerem Napoli, ponieważ został zwolniony, by zrobić miejsce Carlo Ancelottiemu. Mimo tego, jego kontrakt pozostaje ważny, z czego skorzystać zamierza właściciel „Partenopeich” Aurelio De Laurentiis, który chce zarobić na szkoleniowcu. Postawa neapolitańczyków już wcześniej zniechęciła „The Blues”, ale zdaniem „Sportitalia” niewystarczająco, by zupełnie zaprzepaścić szanse na przenosiny trenera do Anglii.

Chelsea zdaje sobie sprawę, że konieczne będą negocjacje, ponieważ klauzula wykupu w wysokości ośmiu milionów euro nie jest już aktywna. Włoscy dziennikarze twierdzą, że ten weekend ma zostać przeznaczony na dokładne przeanalizowanie sytuacji, a od poniedziałku mają ponownie ruszyć rozmowy.

Warto zaznaczyć, że ekipie ze Stamford Bridge udało się w międzyczasie osiągnąć porozumienie z Laurentem Blankiem w sprawie współpracy. Teoretycznie Francuz już teraz mógłby przejąć obowiązki Conte, ale klub zwleka z zatwierdzeniem rozmów, ponieważ wciąż postrzega byłego szkoleniowca PSG jedynie jako „plan B”. To Sarri pozostaje priorytetem i dopóki jest szansa na jego pozyskanie, londyńczycy zamierzają się o niego starać.

Conte w pierwszym swoim sezonie w Anglii sięgnął po mistrzostwo kraju, ale druga kampania była zdecydowanie mniej udana. Drużyna, która grała na dodatkowym froncie, w Lidze Mistrzów, nie radziła sobie już tak dobrze w Premier League i zajęło dopiero piąte miejsce, które daje awans jedynie do Ligi Europy.ŹRÓDŁO
Sportitalia
TAGI: Maurizio Sarri Chelsea FC Laurent Blanc Antonio Conte Trenerzy SSC Napoli Francja Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.