Florenzi odejdzie z Romy?! Możliwy transfer do Premier League!

8 miesięcy temu
Florenzi odejdzie z Romy?! Możliwy transfer do Premier League!
fot. FotoPyk

Alessandro Florenzi cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku transferowym.

AS Roma widzi w swoim wychowanku potencjalnego przyszłego kapitana, ale żeby defensor przejął opaskę kapitańską, najpierw musiałby przedłużyć swój kontrakt. Ten wygasa w połowie przyszłego roku i choć od kilku miesięcy prowadzone są negocjacje, stronom nadal nie udało się osiągnąć porozumienia co do dalszej współpracy. Impas wywołuje coraz większe poruszenie w szeregach „Lupich”, zwłaszcza że zawodnikiem interesują się kolejne większe ekipy.

Od dłuższego czasu sytuacji 27-latka uważnie przyglądają się Juventus oraz Inter. „La Gazzetta dello Sport” informuje, że włoscy giganci będą mieli teraz poważnego konkurenta w postaci Chelsea. Londyńczycy dostrzegli dobrą okazję do wzmocnienia kilku pozycji jednocześnie, zważając na to, iż Florenzi bez problemu może grać nie tylko na swojej nominalnej prawej obronie, ale również w środku pomocy i na prawym skrzydle.

„The Blues” imponuje również pracowitość zawodnika, dlatego też postanowili nie czekać na wybranie nowego menedżera i zapytali Romę o potencjalną dostępność gracza na rynku. Jeśli „Giallorossim” nie uda się dojść do porozumienia z wychowankiem, mogą być zmuszeni do jego sprzedaży, póki mogą na nim cokolwiek zarobić.

Kością niezgody w negocjacjach jest kwota, którą piłkarz miałby zgarniać w formie podstawowego wynagrodzenia. Florenzi chciałby zarabiać cztery miliony euro rocznie, ale Roma nie jest przekonana do tego, by przelewać na jego konto aż taką sumę. To spowodowało impas, na który liczyły wymienione wcześniej ekipy. Te nie powinny mieć większych problemów, by spełnić oczekiwania gracza.

Florenzi urodził się w Rzymie i po przygodzie z kilkoma mniejszymi akademiami piłkarskimi w 2002 roku trafił do szkółki Romy. Tam przez kilka lat wspinał się po szczeblach klubowej hierarchii, aż w końcu dostał się do pierwszego zespołu. Do tej pory opuścił go tylko raz, kiedy został wypożyczony na sezon do Crotone. W barwach rzymian wystąpił już ponad 220 razy.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Alessandro Florenzi Chelsea FC Juventus FC Inter Mediolan AS Roma Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.