OFICJALNIE: Drugi najdroższy transfer w historii Nicei

8 miesięcy temu
OFICJALNIE: Drugi najdroższy transfer w historii Nicei
fot. OGC Nice

Danilo Barbosa został nowym zawodnikiem OGC Nice.

Środkowy pomocnik przeniósł się do francuskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z SC Braga i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2021 roku.

Według nieoficjalnych informacji, ekipa z Allianz Riviery na pozyskanie byłego reprezentanta brazylijskiej młodzieżówki wydała osiem milionów euro. Tym samym piłkarz stał się drugim najdroższym zawodnikiem sprowadzonym do OGC Nice w historii po Allanie Saint-Maximinie, który przed startem minionych rozgrywek trafił do „Les Aiglons” z AS Monaco za dziesięć milionów euro.

Danilo Barbosa rozpoczął swoją przygodę z europejskim futbolem w SC Braga w lipcu 2014 roku. Później dał się poznać szerszemu gronu kibiców w trakcie Mistrzostw Świata U-20, gdzie razem z kadrą „Canarinhos” dotarł do finału, w którym to musiał uznać wraz z drużynom wyższość Serbii (1:1, 1:2 po dogrywce).

Środkowy pomocnik za sprawą bardzo dobrych występów na młodzieżowym mundialu zapracował sobie na transfer do Valencii. Piłkarz przeniósł się do ekipy z LaLiga na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego wykupu i mimo dość regularnych występów w szeregach „Nietoperzy” nie zdołał przekonać do siebie sztabu szkoleniowego, dlatego też wrócił do Portugalii. W drużynie z Bragi nie zagrzał jednak zbyt długo miejsca i kolejne miesiące spędził w Benfice oraz Standardzie Liège.

22-letni zawodnik dopiero w minionym sezonie zaczął odgrywać niezwykle ważną rolę w ekipie z Estádio Municipal i rozegrał dla niej 46 spotkań, w których strzelił cztery bramki oraz zanotował pięć asyst. Dobra i stabilna forma Brazylijczyka pozwoliła mu wzbudzić zainteresowanie jego usługami ze strony innych klubów. Spośród nich najbardziej konkretna okazała ekipa z Ligue 1 i to w niej piłkarz będzie miał okazję wykonać kolejny krok w swojej karierze.

Warto jednak wspomnieć, że w mediach pojawiają się też kwoty oscylujące w granicach nawet dwunastu milionów euro, w jakich miała zamknąć się transakcja związana z transferem Danilo Barbosy do OGC Nice. Ponadto niektórzy dziennikarze uważają, że w jego kontrakcie została zawarta klauzula odstępnego opiewająca na 70 milionów euro. Jest to naturalnie nieprawdą, ponieważ we Francji obowiązuje zakaz stosowania takie zapisu i za próbę jego obejścia grożą wysokie kary ze strony władz LFP.ŹRÓDŁO
OGC Nice
TAGI: Oficjalnie Danilo Barbosa da Silva OGC Nice Sporting Braga Francja Brazylia Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.