OFICJALNIE: Pomocnik zostaje w Barcelonie. Klauzula 100 milionów

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Pomocnik zostaje w Barcelonie. Klauzula 100 milionów
fot. Paweł Machitko

Ricard Puig podpisał nową umowę z Barceloną.

Niezwykle utalentowany pomocnik był w ostatnim sezonie jednym z wyróżniający się graczy w szeregach młodzieżowego zespołu Barcelony (Juvenil A), z którym sięgnął po zwycięstwo w UEFA Youth League.

18-letni zawodnik za sprawą bardzo wysokiej formy wzbudził zainteresowanie swoją osobą ze strony wielu uznanych klubów w Europie. Wśród nich znajdowały się m.in. Juventus i Tottenham.

Według dziennikarzy katalońskiego „Sportu”, klub z Premier League był w ostatnich tygodniach nawet bardzo bliski pozyskania Ricardo Puiga na zasadzie wolnego transferu, ponieważ jego dotychczasowa umowa z ekipą z Camp Nou wygasała wraz z końcem czerwca.

Właściciele Barcelony robili jednak wszystko, aby zatrzymać w swoich szeregach młodego pomocnika i w końcu udało im się nakłonić piłkarza do podpisania nowego kontraktu.

Hiszpan związał się z „Dumą Katalonii” do końca czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia umowy o kolejne 24 miesiące. Ponadto drużyna z Camp Nou w zawartym porozumieniu z 18-latkiem umieściła klauzulę wykupu opiewająca na 100 milionów euro.

Ricard Puig został teraz automatycznie wcielony do drugiego zespołu, gdzie będzie miał okazję ponownie współpracować z Francisco Javierem Garcią Pimientą, który do niedawna odpowiadał za wyniki osiągane przez młodzieżową ekipę (Juvenil A). Nie można także wykluczyć, ze w nadchodzących rozgrywkach otrzyma kilka szans do pokazania się w szeregach pierwszej drużyny.ŹRÓDŁO
FC Barcelona
TAGI: Oficjalnie Ricard Puig Martí FC Barcelona Hiszpania Tottenham Hotspur FC Anglia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0188 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.