MEDIA: Dziś wyjaśni się przyszłość Sarriego. Będzie częścią wymiany?!

8 miesięcy temu
MEDIA: Dziś wyjaśni się przyszłość Sarriego. Będzie częścią wymiany?!
fot. FotoPyk

Chelsea ma podjąć ostateczną próbę sprowadzenia Maurizio Sarriego.

Trener od dłuższego czasu jest łączony z zastąpieniem w Chelsea Antonio Conte, lecz jego sytuacja nieustannie się zmienia. Do końca maja zainteresowane kluby mogły wykupić go z Napoli za osiem milionów euro, ale ta klauzula już wygasła. Mimo iż Sarri formalnie został zwolniony i zastąpiony przez Carlo Ancelottiego, jego kontrakt nadal obowiązuje, co pozwala „Partenopeim” żądać za niego zapłaty.

W pewnym momencie negocjacji „The Blues” zrezygnowali z walki o Włocha, zdążyli nawet uzgodnić warunki porozumienia z Laurentem Blankiem, ale były trener PSG wciąż jest jedynie opcją rezerwową. „Sportitalia” informuje, że londyńczycy postanowili jeszcze raz spróbować przekonać Napoli do oddania szkoleniowca. Nie będzie to łatwe, ale przed stronami kluczowe negocjacje.

Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego przekonują, że wtorek ma być kluczowy w całej sprawie. Właśnie na dziś zaplanowane są rozmowy, które mogą okazać się punktem zwrotnym w sytuacji. Chelsea musi liczyć się z tym, że za Sarriego będzie trzeba zapłacić, ale pojawił się pomysł, by włączyć go w wymianę piłkarzy.

Ekipa ze Stamford Bridge jest zainteresowana Elseidem Hysajem, którego chciałby w Chelsea również Sarri. Zawodnik ma w swoim kontrakcie klauzulę wykupu w wysokości 50 milionów euro, ale cena ta zostanie prawdopodobnie obniżona w trakcie negocjacji. Korzystając z rozmów z Napoli w kwestii szkoleniowca, Anglicy chcą zapytać właśnie o prawego obrońcę. „Vesuviani” z kolei są chętni na sprowadzenie Davida Luiza.

Jeśli stronom udałoby się dojść do porozumienia w sprawie ewentualnej wymiany, miałby do niej zostać włączony właśnie Sarri. Na 59-latka w Londynie ma czekać już gotowy kontrakt, jedyną kwestią sporną jest czas jego obowiązywania. W grę wchodzi trzyletni kontrakt, lub z dwuletni z opcją przedłużenia o rok.ŹRÓDŁO
Sportitalia
TAGI: Maurizio Sarri Elseid Gëzim Hysaj David Luiz Moreira Marinho Trenerzy Chelsea FC SSC Napoli Albania Brazylia Włochy Anglia
Zobacz również
Wielki powrót Davida Luiza?!
tydzień temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.