OFICJALNIE: Krychowiak zdetronizowany po czterech latach. Rekord sprzedażowy Reims!

8 miesięcy temu
OFICJALNIE: Krychowiak zdetronizowany po czterech latach. Rekord sprzedażowy Reims!
fot. FotoPyk

Grzegorz Krychowiak do tej pory był bohaterem najdroższego transferu w historii Reims. We wtorek ten rekord przejął Jordan Siebatcheu.

22-letni środkowy napastnik został sprzedany do Rennes za 12 milionów euro. To ponad dwukrotnie więcej niż w 2014 roku Sevilla zapłaciła za Krychowiaka (5,5 miliona euro).

Urodzony w Waszyngtonie Siebatcheu ma za sobą świetny sezon w Ligue 2. W 35 meczach strzelił 17 bramek i zaliczył siedem asyst. W znaczącym stopniu przyczynił się do awansu Reims do najwyższej klasy rozgrywkowej jako mistrz jej zaplecza (z aż 15 punktami przewagi nad drugim Nîmes Olympique).

Siebatcheu rozegrał dwa mecze i strzelił bramkę w reprezentacji Francji U-21, jednak na razie nie podjął decyzji co do wyboru kadry seniorskiej. Z racji miejsca urodzenia może grać dla Stanów Zjednoczonych, ze względu na pochodzenie dla Francji i Kamerunu.

Dla mierzącego 190 centymetrów napastnika to pierwszy definitywny transfer w karierze. Do Reims zapisał się jako siedmiolatek i przebijał przez kolejne kategorie wiekowe, aż do podpisania we wrześniu 2015 roku profesjonalnej umowy z francuskim klubem.

Dla Rennes to również bardzo duży transfer. W przeszłości kupiono tylko dwóch droższych zawodników - największy niewypał w historii klubu, Lucasa Sévérino, w 2000 roku za ponad 21 milionów euro, oraz Ismaïlę Sarra latem poprzedniego roku.


ŹRÓDŁO
Reims FC
TAGI: Oficjalnie Grzegorz Krychowiak Polska Stade de Reims Stade Rennais FC Francja Theoson-Jordan Siebatcheu
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.